Možnosti terapie | Roztržení manžety rotátoru - příčiny, příznaky, terapie

Možnosti terapie

Léčba otočná manžeta závisí na rozsahu poranění a také na době, kdy léčba začíná. pokud pouze jeden nebo několik šlachy jsou roztrhané a funkce ramene je do značné míry neporušená, po určité době imobilizace lze provést pokus o obnovení funkce ramene pomocí konzervativní terapie spočívající v léčbě, odpočinku a intenzivní fyzioterapii. Pokud nedojde k úspěchu nebo je rameno silně zasaženo slzou, několik nebo všechny šlachy jsou zraněni, je indikována chirurgická léčba. I lidé, kteří si v každodenním životě velmi zatěžují rameno, například ti, kteří pracují nad hlavou, by měli operaci zvážit. Článek: „Roztrhané otočná manžeta“Obsahuje další zajímavé informace.

Operace

Při operaci slzy v otočná manžetase obvykle volí minimálně invazivní chirurgická technika. An artroskopie lze použít k posouzení rozsahu poranění a nezbytné postupy lze provést přímo. The roztržená šlacha lze sešít end-to-end.

Za určitých okolností může být kloubní prostor také zvětšen, aby se uvolnila šlacha. Za tímto účelem kostní části akromion jsou odstraněny a burza je odstraněna (subakromiální dekomprese). Pokud není minimálně invazivní korekce možná, může být nutná otevřená operace.

Pokud jsou kostní výčnělky s manžetou rotátoru vytrženy, lze je znovu připojit. Poté následuje několik týdnů imobilizace na únos polštář a poté rehabilitační fyzioterapií.

  • Bolest / příznaky prasknutí rotátorové manžety
  • Cvičení po prasknutí rotátorové manžety - OP

Po operaci, která může trvat několik až několik hodin v závislosti na rozsahu operace, je indikována imobilizace po dobu několika týdnů.

V závislosti na postupu může být zapotřebí až 6 týdnů úlevy, než může začít pomalé obnovení funkce. Uplyne několik měsíců, než bude paže opět plně funkční. Pro sportovní aktivity a těžkou fyzickou práci je rameno asi půl roku mimo provoz.

V závislosti na rozsahu operace a doprovodných úrazech lze po artroskopickém ošetření ramene očekávat přibližně 3-4denní pobyt v nemocnici. V případě velkých operací může být toto období prodlouženo. Fyzioterapeutická následná léčba začíná hospitalizací.

Pacient nadále dostává vhodné dávky bolest léky. Následná léčba po prasknutí rotátorové manžety v nemocnici. V prvních dnech po operaci jsou pacientovi poskytnuty chladicí vložky a léky na úlevu od akutního stavu bolest.

Jemná fyzioterapie je také poskytována ke stimulaci svalů, stimulaci krev oběh a podporovat hojení. Všechna cvičení by měla být bezbolestná! Terapii lze doplnit manuálně lymfy odvodnění. Tyto jsou masáž úchopy, které jsou určeny k propagaci lymfy odvodnění a tím působí proti otokům a podporuje hojení.