Tato cvičení pomáhají proti bolestem hlavy

Ve fyzioterapii není cílem pouze bojovat s „bolestí hlavy“, ale dosáhnout dlouhodobého zlepšení tréninkem držení těla, budováním svalů a každodenní manipulací. Tím se zabrání následnému poškození a odstraní se nepříjemné bolesti hlavy. Trénink držení těla vždy začíná u nohou, aby se stabilizovaly celé svalové řetězce od základu.

Cvičení

1) Cvičte proti bolesti hlavy Na sedadle jsou chodidla umístěna rovnoběžně a na šířku boků. Kolena jsou rovnoběžná s přední částí a jsou také zhruba od boků. Horní část těla se narovná nakloněním pánve mírně dopředu.

Ne však tak daleko, aby se dolní páteř pohybovala do dutých zad. Ruce visí na boku těla - nebo jsou položeny na stůl vpředu, aby napodobovaly situaci v kanceláři - a pohled směřuje dopředu. Nyní jsou paty pomalu přitlačovány dolů k podlaze, jako by se ji snažily odtlačit.

Zdá se, že tělo rostlo o několik centimetrů. Napětí je udržováno. Kromě toho hýždě a břišní svaly se postupně napínají, takže ramena mohou ležet uvolněně a vzpřímeně na rovném kmeni.

Předloktí jsou navíc přitlačena k desce stolu dlaněmi dolů, hrudní kost směřuje dopředu a nahoru. Nakonec hlava se vznáší rovně nahoru, brada je tlačena dozadu mírně dolů, takže krční páteř má prostor pro dlouhý růst. Zůstaňte v této poloze - dávejte pozor, abyste se nenapínali - dýchání několikrát hluboko a rovnoměrně do břicha.

Poté se uvolní veškeré napětí, tělo se jednou pohne a uvolní a nakonec se napětí těla postupně buduje zdola nahoru. Pro vlastní potřebu lze použít zrcadlo nebo obrázek před a po. Toto cvičení proti bolesti hlavy by měla být prováděna pravidelně, pod kontrolou, jako cvičení doma a zejména v práci, až nakonec, bez velkého přemýšlení, bude možné zaujmout zdravé a stabilní držení těla v každodenním životě.

Při fyzioterapii lze na tělo klást další odpor ve vzpřímené poloze, aby se svaly dále posilovaly. Za účelem ovlivnění krk zejména může fyzioterapeut použít své ruce, aby vzdoroval hlava a ramena, kterými by se pacient neměl pohybovat. 2) Cvičení proti bolestem hlavy Další cvičení pro hlava-stabilizující svaly začínají v poloze na zádech.

Hlava leží plochá, chodidla jsou zvednutá. The krk je natažený dlouho, brada je tlačena dozadu a dolů jako a dvojitá brada. Nyní je zadní část hlavy silně přitlačena k podložce a přidržována.

Dýchání zde se také provádí hluboko do břicha. Několikrát se nadechněte, abyste napětí zadrželi, uvolnili a obnovili. Pokud je cvik dobře zvládnut, lze kromě napětí a natažené krční páteře hlavu mírně zvednout z podpěry a držet ji.

  • V každodenním kancelářském životě lze tato cvičení proti bolestem hlavy provádět také jednoduše u stolu. Stabilitu vždy vytvářejte zespodu, natáhněte krk a pomalu a rovnoměrně pohybujte hlavou nahoru a dolů.
  • Jednoduché prodloužení krku má již často relaxační účinek na bolesti hlavy.
  • Chcete-li získat potřebné cvičení a tím stimulovat své krev cirkulaci a stimulaci oběhu v počítači, položte vodní sklo na jiný stůl nebo polici, abyste vždy museli vstát, abyste něco vypili. Pití je také velmi důležité pro potlačení bolesti hlavy.
  • Dalšími jednoduchými pohybovými cvičeními pro každodenní život jsou kroužení ramen a paží.
  • Kromě toho celé svalstvo kolem krku a krku, stejně jako celý zadní svalový řetězec a truhla svaly vpředu by měly být pravidelně natahovány.

Projekt strečink cvičení jsou vyučována ve fyzioterapii a jsou zpočátku prováděna několikrát pod dohledem.

Strečink pozice jsou drženy asi 30 sekund, než se pomalu uvolní, aby měla svalová vlákna dostatek času na to, aby se od sebe oddělily. Tento článek by vás mohl v tomto ohledu také zajímat: Bolesti hlavy způsobené sevřeným nervem v krční páteři 3) Cvičení proti bolestem hlavy Na krk strečink, zaujme svislá poloha. Hlava je nakloněna do strany tak, aby se pravé ucho blížilo k pravému rameni. Pozor - rameno není vytaženo nahoru.

Projekt lopatka stejné strany je tlačen dolů směrem k hýždě a od ucha. Aby měl větší vliv na zadní část krku, je nyní hlava otočena z této nakloněné polohy doprava, takže brada směřuje k rameni. Pro zvětšení roztažení je brada mírně zatlačena dozadu.

Chcete-li mít větší vliv na přední část krku, je hlava otočena znovu ze skloněné polohy, ale vlevo nahoře. Hlava je umístěna mírně v krku. Prostřednictvím variací lze ovlivnit i ty nejvíce napjaté oblasti a umístění bolesti hlavy.

4) Cviky na bolesti hlavy K natažení a uvolnění celého zadního svalového řetězce je horní část těla ze stoje pomalu nakloněna k podlaze, dokud volně nevisí. Paže a hlava také volně visí. Pokusí se uvolnit jakékoli napětí z krku.

Pak je záda narovnána obratl po obratli, tělo je jednou protaženo a v případě potřeby několikrát opakováno. 5) Cvičení proti bolestem hlavy Chcete-li otevřít truhla a protáhnout svaly na hrudi, vše, co potřebujete, je zeď. Postavte se vedle zdi, natáhněte jednu paži dozadu (dlaň směřující ke zdi) a otočte své tělo od stěny a paže.

V závislosti na výšce paže, všechny části velké truhla sval lze natáhnout. Paže tedy držte jednou výš, jednou ve výšce ramen a jednou níže. Další cvičení naleznete v článcích: Nácvik držení těla začíná posilováním kotník kloub, používá kolenní škola, posiluje boky, posiluje trup a stabilizuje krční páteř. Často izometrická cvičení i koordinace a vyvážit cvičení jsou pro tento účel trénována.

  • Jaký je nejlepší způsob uvolnění krční páteře?
  • Jaký je nejlepší způsob protažení krční páteře?
  • Bolesti hlavy způsobené krční páteří