Zajímavosti o bolestech zad | Bolesti zad - ne se silnými zády

Zajímavosti o bolesti zad

Každý to ví zpět bolest - kromě infekcí je to druhý nejčastější důvod, proč lidé v Německu konzultují lékaře. 70% Němců nimi trpí nejméně jednou ročně. Zadní bolest se může projevit mnoha různými způsoby; například tahání, bodání, trhání nebo dokonce pulzování a lokalizace se také liší od krční páteře dolů k kříže.

Podle nejnovějších výsledků průzkumu zpět bolest je jednou z nejnepříjemnějších bolestí, které člověk může mít. Silná bolest nemusí nutně znamenat, že má vážnou příčinu. Ve skutečnosti, bolest v zádech je často způsobeno nedostatkem cvičení, převážně sedavou aktivitou nebo špatným držením těla. V tomto případě dochází k páteři k jednostrannému zatížení, které neodpovídá jeho anatomické struktuře.

Z dlouhodobého hlediska dochází k svalové nerovnováze: některé svaly jsou používány příliš málo a zkracují se - jiné jsou přetížené a přetížené. Tento proces často vede k napětí. Může se také stát, že nervy jsou sevřeni špatným postojem a způsobují bolest.

Ve vzácných případech bolest v zádech je konkrétní, což znamená, že to má fyzickou příčinu. Patří sem deformity páteře, jako jsou skolióza, kyfóza or ankylozující spondylitida. V pokročilém věku je to především opotřebení, jako je osteoartróza, zúžení páteřní kanál or osteoporóza které vyvolávají bolest.

Pouze ve velmi vzácných případech bolest v zádech známka nádoru. Pokud je bolest zad doprovázena dalšími příznaky, jako je paralýza, smyslové poruchy nebo náhlé inkontinence, možný herniovaný disk nebo a zlomenina z tělo obratle vždy je třeba brát v úvahu v případě bolesti zad. K takovým stížnostem samozřejmě může dojít také v důsledku zranění, jako je např šlehnutí nebo padat na záda.

Je třeba poznamenat, že bolest zad může být také příznakem oblastí těla daleko od zad, například ledvina kameny, menstruační bolesti nebo poruchy pankreatu. Kromě fyzických příčin, psychologické faktory, jako je deprese nebo stres může být také spouštěčem bolesti zad.