Thorn Therapy | Cvičení proti pánevní šikmě

Trnová terapie

Dornovu metodu vyvinul v 1970. letech Dieter Dorn, zemědělec z Allgäu. Cílem metody je léčit problémy pohybového aparátu jemně, snadno a s pomocí pacienta bez použití vybavení. Dornova terapie je dobrý způsob, jak napravit a pánevní šikmo.

Na začátku léčby terapeut nejprve změří nohy, aby určil možné noha rozdíl délky. Pokud je přítomen, terapeut jej opraví za aktivní asistence pacienta. Pacient provádí pohyby podle pokynů terapeuta, zatímco sám terapeut cíleně tlačí na jednotlivé části těla, aby vrátil struktury do správné polohy. Po opravě noha terapeut bude systematicky vyšetřovat celou páteř na nepravidelnosti a v případě potřeby je napraví. Pokud problémy nakonec přetrvají, budou také podrobněji prozkoumány. Při Dornově terapii je pacientovi vždy poskytováno individuálně přizpůsobené cvičení, které lze provádět doma na vlastní odpovědnost, aby bylo možné dlouhodobě zabránit opakování problémů.

Blokování ISG

Blokování ISG je zablokování v oblasti sakroiliakálního kloubu. Sakroiliakální kloub je sakroiliakální kloub, který spojuje pánev se spodní částí páteře. Sakroiliakální kloub je obklopen silným vazivovým aparátem, který jej udržuje bezpečně v poloze.

K zablokování ISG dochází, když je sakroiliakální kloub přemístěn ze své přirozené polohy v důsledku strukturálních změn povrchů kloubů nebo okolní tkáně, což způsobuje problémy. Mezi ně patří omezený pohyb, bolest a výsledné špatné držení těla. Blokování ISG by mělo být opraveno co nejdříve, aby se zmírnilo utrpení pacienta a zabránilo se následnému poškození.

Existuje několik způsobů, jak vrátit kloub do správné polohy. Pomocí speciálních cvičení se pacienti mohou pokusit odstranit blokádu ISG. Také manipulace sakroiliakálního kloubu v křížovém sevření zkušeným terapeutem může uvést kloub zpět do normální polohy.

Léky proti bolestikineziotapy, akupunktura, aplikace tepla a další formy terapie mohou pomoci zmírnit bolest pacienta. Po zablokování ISG by pacienti měli doma cvičit, aby posílili a stabilizovali struktury kolem ISG. Chcete získat více informací o blokování ISG?

  • ISG - blokáda
  • ISG - cvičení blokování
  • ISG - blokační fyzioterapie