Školení pro TCM | Tradiční čínská medicína - opravdu to pomáhá?

Školení pro TCM

V Německu se školení může zúčastnit každý, kdo má oprávnění k výkonu lékařské praxe, aby se stal terapeutem TCM. Jedná se obvykle o lékaře a alternativní lékaře. Školení nabízejí různé instituty a trvá různě dlouho. K dispozici je základní školení v TCM a řada kurzů pro pokročilé. Jednotlivé pilíře TCM lze individuálně prohloubit a existují další větve a větve TCM, jejichž techniky se lze naučit.

Shrnutí

Tradiční čínská medicína je koncept léčby, který byl vyvinut již několik tisíc let a který vnímá organismus jako celek. Obzvláště důležitá je prevence nemocí. Nemoc je (zhruba řečeno) nerovnováha Qi.

Prostřednictvím 5 pilířů TCM (akupunktura, dietetika, Qi Gong, Tuina a farmakoterapie) lze ovlivnit tok Qi a a vyvážit lze v nejlepším případě obnovit. TCM je na západě stále důležitější zdraví systém péče. Nejlepší je vědecká situace týkající se akupunktura, který je dotován nebo dokonce pokryt mnoha zdraví pojišťovny. TCM mohou v Německu praktikovat lékaři nebo alternativní lékaři s odpovídajícím školením.