Léčba | Cvičení proti křečovým žilám

Zacházení

Křečové žíly lze léčit relativně jednoduchými prostředky. Cílem je podporovat přirozený zpětný transport krev k srdce tím, že žilní pumpě umožní správnou funkci. K dispozici jsou různé možnosti.

Konzervativní terapie je primárně zaměřena na změny v každodenním chování: více cvičení: Zejména u monotónních činností, které vyžadují dlouhé období sedění nebo stání, byste se měli ujistit, že integrujete pravidelná cvičení do svého každodenního života. Pravidelné cvičení, například chůze, jogging, pěší turistika nebo jízda na kole, také posiluje noha svaly a tím podporuje návrat krev. Střídavé sprchy: Díky střídavým podnětům od studeného k horkému, plavidla často se musí rozšiřovat a znovu uzavírat smlouvy.

To podporuje krev oběh. Zvedání nohou: Zvláště pokud křečové žíly jsou již přítomny, je vhodné v noci zvednout nohy, aby se usnadnil návrat krve do srdce. Kompresní punčochy: Jedná se o punčochy, které těsně přiléhají a lze je za určitých okolností také speciálně namontovat.

Poskytují vnější tlak na nohy, který stlačuje svaly a stlačuje žíly. The křečové žíly lze také chirurgicky odstranit nebo vyhladit. Ošetřující lékař rozhodne, která terapie je nejvhodnější.

  • Více pohybu: Obzvláště u monotónních aktivit, které vyžadují dlouhou dobu vsedě nebo ve stoje, byste měli dbát na to, abyste do svého každodenního života začlenili pravidelná cvičení. Pravidelné cvičení, například chůze, jogging, pěší turistika nebo jízda na kole, také posiluje noha svaly a tím podporuje návrat krve.
  • Střídavé sprchy: Díky střídavým podnětům od studeného k horkému, plavidla musí se často rozšiřovat a znovu uzavírat smlouvy. To podporuje krevní oběh.
  • Zvedněte nohy: Zvláště pokud již máte křečové žíly, je vhodné v noci nohy zvednout, aby se usnadnil návrat krve do srdce.
  • Kompresní punčochy: Jedná se o punčochy, které těsně přiléhají a lze je za určitých okolností také speciálně namontovat. Poskytují vnější tlak na nohy, který stlačuje svaly a stlačuje žíly.