Léčba | Fyzioterapie retropatelární artrózy

Zacházení

Vzhledem k tomu, že v retropatelárním kloubu dochází k zánětu, lze pro konzervativní terapii podávat protizánětlivé léky. K úlevě lze také předepsat fyzioterapii bolest. AIDS jako páskování nebo obvazy mohou poskytnout retropatelárnímu kloubu stabilitu během pohybu.

Kromě konzervativní léčby lze provést operaci. Existují různé postupy, jejichž výběr je primárně zaměřen na příčinu retropatellaru artróza. Pokud dojde k malpozici patelly, je chirurgicky přemístěna pomocí kloubní osteotomie.

Projekt chrupavka povrchy retropatelárního kloubu lze opět vyhladit pomocí artroskopie, protože kusy poškozené chrupavka ve spoji může dodatečně ovlivnit bolest situace. Navíc, artroskopie umožňuje pohled na kloub zevnitř, čímž poskytuje informace o dalším postupu. A chrupavka transplantace může také vést ke zlepšení v bolest.

Například buňky vlastního chrupavky těla jsou odstraněny z jiného kloubu a vloženy do poškozené oblasti. To umožňuje vložené tkáni růst do okolní chrupavky a kompenzovat tak defekt. V závažných případech a kolenní protéza lze použít jako poslední možnost, kdy lze vyměnit pouze patelární femorální kloub. Informujte se také o: Cvičení na existující artrózu kolene

Bandáže

Aplikováním obvazů lze koleno chránit zvenčí a koleno stabilizovat. Obvazy jsou zvláště vhodné pro fyzickou práci nebo sportovní aktivity. Zejména v případech nesprávného postavení nebo nestability čéška na stehno, obvaz může chránit kolenní kloub před odchýlením. Případně se můžete také informovat o: Kinesiotape

Kdy potřebuji operaci?

Stupeň zdravotního postižení (GdB) může určit důchodový úřad. Dívají se tak na znevýhodnění ze všech oblastí života. Termín je uveden a právně definován v zákoníku sociálního zabezpečení IX. Postižení osoby ve všech oblastech života se hodnotí pomocí bodového systému.

Čím vyšší hodnota, tím vyšší je poškození osoby v této oblasti. Vzhledem k tomu, retropatellar artróza je jedním z chronických onemocnění s příznaky bolesti, lze v této oblasti očekávat také omezení dané osoby a mohou sahat od výkonu práce až po mobilitu. V tomto případě lze podat žádost o uznání výsledného snížení hodnoty.