Těhotenství dvojčat: Co je nyní důležité

Pravděpodobnost, že budete mít dvojčata, trojčata a spol.

Podle statistického pravidla (podle Hellinga) připadá na každých 85 porodů svobodných (1:85) jeden porod dvojčat. U trojčat se pravděpodobnost snižuje na 1:7,255 1 a u čtyřčat asi na 614,000:XNUMX XNUMX.

Jak mít dvojčata?

Mnoho párů často chce více než jedno dítě najednou. Pak často vyvstává otázka, zda existují faktory, které zvyšují pravděpodobnost dvojčetného těhotenství.

Tyto skutečně existují. Například pravděpodobnost dvojčetného těhotenství se zvyšuje, jak žena stárne. Navíc dvojčata běhají v rodinách.

Neexistuje však žádný způsob, jak přímo ovlivnit šanci na těhotenství dvojčat.

Jak se dvojčata vyvíjejí v těle?

Dvojčata se tvoří buď z jednoho a téhož oplodněného vajíčka (monozygotní nebo jednovaječná dvojčata) nebo ze dvou oplodněných vajíček (dvojvaječná nebo dvojvaječná dvojčata). V případě trojčat, čtyřčat & spol. jsou možné kombinace identických a bratrských potomků.

Identická dvojčata

Bratrská dvojčata

Výzva pro rodiče

Dvě (nebo více) dětí najednou – to představuje pro rodiče novou sadu výzev. Pokud je žena těhotná s dvojčaty, musí nést podstatně větší váhu než jen s jedním dítětem v břiše. Bolesti kloubů a zad proto nejsou při těhotenství dvojčat nic neobvyklého. Nevolnost nebo zácpa a zadržování vody v těle jsou také častější než u osamělých těhotenství.

V neposlední řadě vícečetné děti vždy znamenají více práce a nervové vypětí. Proto již na začátku těhotenství dvojčat proberte s příbuznými, přáteli či známými, zda při vás mohou stát v době velkého stresu – ať už jde o nákupy, domácí práce nebo když pro vás přijde na volný večer.