Umckaloabo: Jak uvolňuje hlen

Tato účinná látka je v Umckaloabo

Efekt Umckaloabo je založen na extraktu z kořene pelargónie kapské. To působí proti virům a bakteriím a pomáhá s hlenem v dýchacích cestách. Lék stimuluje řasinky v průduškách, které transportují sekrety nahoru a usnadňují jejich vykašlávání. Aktivní složka také aktivuje vlastní obranyschopnost těla.

Kdy se přípravek Umckaloabo používá?

Umckaloabo se používá k léčbě zánětu průdušek (bronchitida). Užívá se však i při zánětech vedlejších nosních dutin a nehnisavých angínách.

Jaké vedlejší účinky má Umckaloabo?

Občasnými vedlejšími účinky přípravku Umckaloabo jsou gastrointestinální potíže (bolesti žaludku, pálení žáhy, nevolnost, průjem) nebo zvýšení jaterních hodnot, které v ojedinělých případech vedlo k poškození jaterních funkcí.

Vzácnými nežádoucími účinky užívání umckaloaba jsou mírné krvácení z dásní nebo nosu a reakce z přecitlivělosti, jako je kožní vyrážka, kopřivka, svědění kůže a sliznic.

Velmi vzácně byly hlášeny závažné alergické reakce provázené otokem obličeje a dýchacích cest, dušností a poklesem krevního tlaku.

Pokud se vyskytnou závažné nežádoucí účinky nebo nežádoucí účinky, které zde nejsou uvedeny, je třeba okamžitě vyhledat lékaře nebo lékárníka.

Dávkování kapek Umckaloabo závisí na věku člověka a nemělo by překročit 90 kapek denně pro dospělé (30 kapek pro kojence a 60 kapek pro děti ve věku od šesti do dvanácti let). Kapky se užívají ráno, v poledne a večer s trochou tekutiny. V tabletové formě se přípravek také třikrát denně zapíjí dostatečným množstvím tekutiny.

Délka léčby by neměla přesáhnout tři týdny. Po odeznění příznaků by léčba měla pokračovat další tři až čtyři dny, aby se zabránilo relapsu.

Předávkovat

Dosud nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky z užívání příliš vysoké dávky umckaloaba. Pokud by se však objevily nežádoucí účinky, měl by být informován lékař, který může zahájit opatření v závislosti na závažnosti příznaků.

Umckaloabo: Kontraindikace

Užívání kapek Umckaloabo a tablet Umckaloabo není povoleno v následujících případech

  • známá přecitlivělost nebo nesnášenlivost na účinnou látku a další složky léčiva
  • zvýšený sklon ke krvácení
  • užívání antikoagulačních léků (například warfarin)
  • závažné poškození funkce jater a ledvin
  • existující onemocnění imunitního systému (např. roztroušená skleróza) nebo užívání léků, které imunitní systém potlačují

Dosud nejsou známy žádné interakce s jinými léky. Přesto by měl být ošetřující lékař informován o všech lécích, které současně užíváte.

Těhotenství a kojení

Vzhledem k tomu, že účinky umckaloaba na matku a dítě během těhotenství a kojení nebyly dosud dostatečně prozkoumány, není vhodné jej v tomto období užívat.

Děti a dospívající

Tablety Umckaloabo se doporučují dětem od dvanácti let. Kapky by se měly používat pouze u kojenců ve věku od jednoho roku, protože jejich účinek na kojence nebyl jednoznačně prozkoumán.

Jak získat Umckaloabo

Lék je dostupný bez lékařského předpisu v lékárnách ve formě kapek a tablet Umckaloabo.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)