Vitasprint B12 pro zvýšený výkon

Tato účinná látka je obsažena ve Vitasprintu

Účinek Vitasprint B12 je založen na třech složkách: DL-fosfonoserin, glutamin a vitamín B12. Dávkování těchto tří složek je vzájemně efektivně přizpůsobeno. Mezi další složky Vitasprint patří roztok sorbitolu, methyl-4-hydroxybenzoát sodný, D-mannitol, hydroxid sodný a čištěná voda.

Kdy se Vitasprint používá?

U zdravých jedinců vyvážená strava zcela pokrývá potřebu vitamínů. Vitamin B12 je obsažen v mase a uzeninách i v mléčných výrobcích a vejcích a zásoby tělu pro něj jsou umístěny v játrech. Odtud může být dodáván v dostatečném množství po delší dobu i při přechodně nedostatečném zásobování potravinami.

Používá se také k podpoře procesů obnovy. Takže během chřipkového onemocnění nebo po něm může jeho účinek zvyšující výkon poskytnout dodatečnou energii a hnací sílu. A dokáže kompenzovat případný deficit vitamínů.

V případě závažných onemocnění z nedostatku vitaminu B12, jako je perniciózní anémie nebo makrocytární anémie, však Vitasprint není vhodným lékem. U takových onemocnění je nezbytné lékařské vyšetření a léčba.

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Vitasprint?

Zvláštní a často se vyskytující vedlejší účinky Vitasprint nejsou známy. Ve vzácných případech se po užití Vitasprintu mohou objevit reakce přecitlivělosti na jednotlivé složky. Ty se mohou vyskytovat například u 4-hydroxybenzoátu sodného i s časovým zpožděním. V případě alergických reakcí se poraďte s lékařem a Vitasprint B12 prozatím přestaňte užívat.

Co byste měli mít na paměti, když užíváte Vitasprint

Vitasprint by se neměl užívat během těhotenství a kojení, protože dosud nebyly provedeny žádné studie ke stanovení jeho bezpečnosti. Nesnášenlivost fruktózy se nedoporučuje, protože přípravek obsahuje náhražky cukru sorbitol a mannitol, které jsou rovněž intolerantní. Diabetici mohou naopak užívat Vitasprint B12 v obou typických lékových formách. Obsah jedné lahvičky pitného roztoku odpovídá cca. 0.1 BE.

Obvyklá dávka přípravku Vitasprint je jedna ampule na pití nebo tři tobolky Vitasprint denně po dobu čtyř až šesti týdnů. Užívání nalačno urychluje vstřebávání vitaminu. Při krátkodobém překročení doporučené dávky nelze očekávat předávkování ani příznaky otravy, protože nadbytek vitaminu B12 se vylučuje močí.

Pro vegetariány nebo vegany může doplněk poskytnout alternativní zdroj vitaminu B12, protože absence jakýchkoli masných výrobků eliminuje hlavní zdroj dodávek. Vitasprint B12 neobsahuje žádné živočišné složky a všechny složky jsou syntetické nebo vyrobené za použití mikroorganismů. Kapsle jsou také bez želatiny.

Jak získat Vitasprint