Chůze, běhání, jízda na kole v zimě

Venkovní sporty v zimě - proč ne? Zpočátku externí studený způsobuje třes, ale brzy krev plavidla z kůže a svaly se otevřou a tělo zaplaví příjemný pocit tepla. Při cvičení v studený.

Běh v zimě: Dejte si pozor na kluzké podlahy a tmu

V zimě můžete běhat stejně jako v létě. Je však třeba si uvědomit některé sezónní rysy: Zimní krajina není bez problémů; kluzké listy nebo pokryté skvrny ledu způsobily, že spadl nejeden běžec. Křehké podrážky, které byste měli při nákupu hledat běh boty, poskytují určitou míru ochrany. Ale ani oni nemohou dělat nic, pokud běžec najednou stoupne na kaluž ledu. Proto: Je lepší běhat po zpevněných cestách. Mimochodem: Na rozdíl od všeobecného přesvědčení má mnoho běžců raději pevný povrch než nerovný a měkký terén, jako jsou lesní cesty, které vést na zánět z Achillova šlacha. Ti, kdo jsou kvůli dlouhé pracovní době nuceni běžet ve tmě, by měli upřednostňovat cesty, které znají a které jsou pokud možno osvětlené. V opačném případě se doporučuje vzít si baterku nebo světlomet.

V zimě není nutné žádné zvláštní zahřívání

Speciální rozcvička před zimou jogging relace, například strečink cvičení, často se doporučuje, ale není to nutné. Studie ukázaly, že statické strečink cvičení zejména přerušit krev proudí do svalů, což způsobuje, že dostávají méně kyslík a tak únava rychleji. Ochrana proti bolest svalů také se neočekává. Na zahřát, na druhou stranu, stejně jako u každého sportu, má smysl jednoduše začít pomalu.

Chůze optimální v zimě

Při chůzi držíte nohy na zemi, takže ani na zasněženém nebo bažinatém povrchu nehrozí nebezpečí úrazu. Pro mnoho běžců je to tedy dobrá alternativa. Severská chůze, která má svůj původ v zimním běhu na lyžích, je ještě vhodnější. Chůze s hůlkami navíc promění klasickou chůzi na cvičení celého těla. Na jedné straně to má tu výhodu, že jsou trénovány nejen nohy, ale i horní část těla, a na druhé straně se celkově zvyšuje energetický a kalorický obrat, protože je aktivních více svalů. Podle studií sportovní medicíny využívá severská chůze 90 procent celého svalstva. The kyslík a obrat kalorií se tak zvyšuje o 20 procent ve srovnání s normální chůzí. Použití pólů navíc zmírňuje napětí na klouby, protože „čtyři nohy“ lépe rozdělují zátěž těla. Proto sotva existuje lepší úvodní sport, zejména pro nadváha lidé. Špičky vycházkových holí jsou vyrobeny z tvrdého kovu, takže snadno proniknou sněhem a bahnem. U tvrdých povrchů existují také takzvané podložky, které lze přetáhnout přes špičky. Vycházkové hole lze navíc použít pro gymnastická cvičení mezi tréninkem nebo po něm. Protože v zimě se tělo ochladí rychleji, nemělo by to však trvat déle než deset minut - jinak jsou nachlazení předem naprogramována.

Správné oblečení při jízdě na kole v zimě

Pokud nesněží nebo zmrazení na silnici se vytvořila vlhkost, v zimě není námitka proti jízdě na kole. Ještě více než u jiných outdoorových sportů je důležité správné oblečení, protože vítr z jízdy způsobuje vnímanou teplotu na kůže klesnout o více stupňů. Je obzvláště důležité zabalit si nohy, hlava a ruce vřele, protože jsou obzvláště zranitelné vůči studený v mrazivých teplotách. Ve specializovaných prodejnách najdete celou řadu speciálních rukavic, obuvi, čelenek a čepic. Také byste v zimě neměli dělat bez přilby. Kromě prodyšného spodního prádla, větru a voda- je vhodná odolná bunda. Kalhoty by také měly být větruvzdorné. Kolo, stejně jako v jiných ročních obdobích, musí být udržováno a v optimálním stavu stav.

Zazimujte kolo

In zmrazení brzdová lana by měla být namazána tukem, aby byla chráněna před zamrznutím. Potažená brzdová lana a hydraulické brzdy jsou odolné vůči chladu a zmrazení voda. Pneumatiky s výraznými běhouny poskytují lepší kontakt s povrchem vozovky. Ve vlhkých a kluzkých podmínkách také pomáhá poněkud snížit tlak v pneumatikách. Důležité: Brzděte pouze v měřených částech a zpravidla používejte zadní brzdu. Pokud jsou cyklostezky zasněžené, můžete přejít na uvolněnou silnici - což je mimochodem také v tomto případě zákonně povoleno.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Při dobré přípravě a obezřetnosti neexistují téměř žádná zvláštní rizika ani při zimních outdoorových sportech. Za předpokladu, že cesty pro jogging, chůze nebo jízda na kole jsou do poloviny osvětlené a neexistují žádné extrémní podmínky, jako je sníh nebo mrznoucí vlhkost, nehrozí větší riziko nehod než v létě.