Vodní led: nízkokalorické osvěžení?

Jak již název napovídá, voda led se skládá hlavně z hlavní složky lidského těla: vody. Kromě toho existují přísady, jako je cukr, barviva a aroma. Kvůli vysoké voda obsah, vodní led téměř nemá kalorií. Zvláště v horkých letních dnech, voda led je oblíbený jako příjemné osvěžení. Pokud však chcete rychle a snadno ochladit, nemusíte hned kupovat zmrzlinu. Z plodů sezóny lze vodní led levně vyrobit sami.

Hodně chuti s málo kalorií?

Z průmyslově vyráběné zmrzliny je vodní led považován za zmrzlinu s nejnižším obsahem kalorií. Přes jeho relativně vysokou cukr 100 g vodního ledu je pouze 60 kalorií (kcal). Pro srovnání, ovocná zmrzlina obsahuje více než dvakrát tolik kaloriía zmrzlina zmrzlina dokonce třikrát tolik. Ačkoli mléko zmrzlina je bohatá na bílkoviny a vápník, jeho hlavním rysem je vysoký obsah tuku. V každém případě, mléko, který je propagován jako zdravý zdroj vápník, se ve zmrzlině často nahrazuje nekvalitním rostlinným tukem nebo krémem s vysokým obsahem tuku. Tak se dostávají druhy smetany a zmrzliny mléko tuková část až 18 procent. Konzumace takové zmrzliny s vysokým obsahem tuku může mít za následek sekundární potíže, jako je pálení žáhy a obezita. Přes vysoký obsah vody a sacharidy, tento nízkotučný dezert je lépe stravitelný než led na bázi mléka krémy. Vodní led však nemá žádné vitamíny, Proteinů nebo vlákno. Vodní led má tedy nízký obsah tuku, ale stejně nízký obsah živin. Vzhledem k tomu, že vodní led může mít maximální obsah tuku pouze tři procenta, ukázalo se, že jde o zdánlivě menší dietní hřích ve srovnání s mléčnou zmrzlinou.

Raději si užívejte jen s mírou

Největší podíl však sacharidy ve vodě se led vyskytuje ve formě cukr. Pravidelná konzumace sladkého chladu může způsobit zubní kaz a obezita. Vodní led by se proto měl užívat pouze s mírou, jak to způsobuje krev hladiny cukru rychle rostou. To zvyšuje riziko vývoje cukrovka. Ať už jde o zmrzlinu nebo vodní led, ti, kteří chtějí šetřit kalorie, by si měli oba dezerty pochutnávat jen s mírou a mít dostatek pohybu. Pak si můžete dopřát tu a tam bez svědomí.

Připravte si vodní led sami

Pokud si chcete užít domácí vodní led, můžete si ho snadno a levně vyrobit doma. Velkou výhodou jeho vlastní přípravy je, že nevyžaduje drahý zmrzlinový stroj ani komplikovaný recept. Protože na rozdíl od mléčné zmrzliny nemusí být vodní led pravidelně míchán. Příprava vodního ledu je nekomplikovaná. Chcete-li si udělat lahodný dezert, potřebujete:

  • Komerčně dostupné formy na zmrzlinu s rukojetí
  • Mraznička
  • Nějaká trpělivost

Tipy pro přípravu

Povoleno je vše, co chutná dobře. Pro přípravu jsou vhodné všechny mléčné nápoje nebo nápoje na bázi vody, jako je ledový čaj, čaj nebo ovocné džusy. Ti, kteří ho mají obzvláště zdraví rádi, mohou například plnit bio džusy nebo smoothies. Šťáva z ovocného pyré poskytuje ještě čerstvější vitamín podpora. V závislosti na ročním období lze čerstvě vymačkané citrusové plody nebo lesní plody trochu vylepšit med, cukr nebo sladidlo. Ovocný koktejl pak stačí vložit do mrazničky. Pro tento účel existují komerčně dostupné plastové formy na zmrzlinu ve všech druzích tvarů a barev. Obvykle kužel- nebo jazykve tvaru sběrné nádoby se používá k plnění ovocné šťávy. Po naplnění je forma na zmrzlinu pokryta protějškem. Toto víko je opatřeno stonkem, ke kterému se později přidrží směs zmrazeného ovoce. Zmrznutí domácího vodního ledu trvá asi 24 hodin. Pokud zmrzlinu nemůžete hned vytáhnout z formy, jednoduše počkejte, až se zmrzlina trochu rozmrazí. Poté jej lze pohodlně vyjmout a okamžitě spotřebovat.

Vodní led je pro diabetiky nevhodný

Nízkotučné a zároveň dezerty s vysokým obsahem cukru, jako je vodní led, se mohou stát zdraví- ohrožující problém pro diabetiky. Vodnímu ledu chybí vysoký obsah tuku v mléčné nebo krémové zmrzlině. Zajišťuje, že cukr vstřebávání ve střevech se zpožďuje. Tím je zajištěno, že krev hladina cukru stoupá jen velmi pomalu. V případě vodního ledu umožňuje nedostatek tuku krev hladina cukru nerušeně stoupá. Diabetici by proto měli mít jistotu, že spotřebu vodního ledu kompenzují dostatečným cvičením. V případě akutního hypoglykemie, vodní led může pomoci přinést krev glukóza úrovně rychle zpět na správné úrovně.