Pomůcky na hubnutí z lékárny

Na začátku roku mnoho lidí probouzí touhu po dobré váze. Rozsah hubnutí AIDS slibuje podporu na cestě k vysněné postavě. Libra prudce klesá, první úspěchy motivují k pokračování. Výsledky bleskových diet jsou však zřídka dlouhodobé, protože v určitém okamžiku nastává obávaný jo-jo efekt.

3 typy produktů na hubnutí

Kdo chce mít dlouhodobý úspěch, nemůže se vyhnout změně stravovacích a životních návyků. Zároveň existují prostředky, které vám mohou pomoci začít a držet se hubnutí. Některé z nich vyžadují lékařský předpis a jsou předepsány těm, kteří jsou vážně postiženi nadváha, zatímco jiné jsou k dispozici na přepážce. Existují tři skupiny pomůcek na hubnutí:

  • Potlačující chuť k jídlu
  • Blokátor tuků
  • Otokové látky

Zhubněte s potlačujícími chuť k jídlu

Běžné látky potlačující chuť k jídlu nebo inhibitory chuti k jídlu působí přímo v mozek. Tam podporují nebo zpomalují uvolňování různých neurotransmiterů. To tlumí pocit hladu. Lidé, kteří chtějí zhubnout, se cítí rychleji plní a méně jedí. Současně se stimuluje energetická spotřeba těla.

Potlačování chuti k jídlu drogy s účinnými látkami amfepramon, katin a fenylpropanolaminnapříklad vyžadují lékařský předpis a lze je užívat pouze několik týdnů.

Drogy obsahující dobře známou aktivní složku sibutramin byly staženy z trhu ve všech průmyslových zemích kvůli významným vedlejším účinkům na EU srdce a krev plavidla. V Německu byl v roce 2010 zakázán.

Kromě toho Evropská agentura pro léčivé přípravky od října 2008 doporučuje, aby rozhodnutí o registraci pro přípravek drogy obsahující rimonabant být pozastaven. Jedním z důvodů je riziko vzniku duševních poruch, jako je deprese. Výsledkem je, že výrobce stáhl lék z trhu.

Hubnutí pomocí blokátorů tuku

Takzvané blokátory tuků, jako je účinná látka orlistat, také slibuji úlevu. Zpomalují - aniž by potlačovaly chuť k jídlu - štěpení tuků z potravy ve střevě, které tedy tělo nevstřebává. "To, co se nevstřebává, tě neztloustne," říká Wiesbaden zdraví Vědečka Dr. Claudia Christ popisuje účinek. Tímto způsobem se říká, že třetina potravinového tuku uniká trávení.

Látka pracuje až do maximálního příjmu tuku 60 gramů denně. V opačném případě, průjem může dojít v důsledku zvýšeného vylučování tuků. Blokátory tuků lze použít k podpoře kalorií strava. Ti, kteří mění své strava paralelně může brzy provést tzv lipáza inhibitor nadbytečný.

Zhubněte pomocí bobtnavých látek

Saturační komprese z alginátů, Kolagen nebo celulóza žaludek úplně bez kalorií. Na cestě k požadované hmotnosti vám mohou být nápomocná většinou volně prodejná bobtnající činidla. Polykají se před jídlem a absorbují kapalinu v žaludek, nabobtnat a vytvořit pocit plnosti. Následující jídlo je tedy menší a „houby“ se jednoduše znovu vylučují.

S přípravky byste měli vypít hodně tekutiny, jinak by to mělo být těžké zácpa může dojít. Ztráta váhy AIDS - bez ohledu na to, zda se prodávají na přepážce nebo na lékařský předpis - obvykle musí být placen pacientem. Pouze ve výjimečných případech zdraví pojišťovny hradí náklady.

A nezapomeňte: Neexistuje způsob, jak obejít méně tuku a více pohybu. Lezení po schodech nebo chůze na krátké vzdálenosti již popáleniny kalorií. Zároveň děláte něco pro své fitness a ochrana životního prostředí.