Co jsou esenciální aminokyseliny?

Jídlo neslouží pouze k uspokojení bolestivých hladů u člověka, ale také poskytuje tělu to nezbytné aminokyseliny které jsou životně důležité. Proto je výběr potravin zásadní, aby bylo zajištěno, že jsou splněny všechny požadavky aminokyseliny jsou skutečně dodávány.

Esenciální aminokyseliny a jejich vlastnosti

Isoleucin může ústředně poskytovat různé posly nervový systém. Kromě toho je isoleucin zásadní pro vývoj svalů. Potraviny, které se zvýšily koncentrace z isoleucinu jsou kešu, arašídy, čočka, hrášek, hovězí, kuřecí, krevety a sýr.

Valine má za úkol regulovat krev cukr v těle a transport různých látek posla do těla mozek. Valine také podporuje a posiluje imunitní systém. Potraviny, které obsahují více valinu, jsou špaldová mouka, ovesné vločky, tuňák, droždí, vajíčka, sýr, kuře.

Methionin podílí se na přímé výstavbě Proteinů v těle, stejně jako prevence infekcí močových cest. Methionin se nachází v Brazílii ořechy, Ryba, játra jakož i vajíčka. leucin je také zodpovědný za budování svalů. Potraviny se zvýšily koncentrace of leucin jsou: arašídy, mandle, sójové boby, hrášek, sýr, tuňák, kuřecí prsa i hovězí maso játra.

Změna aminokyselin

S aminokyselinou tryptofan, tělo může produkovat hormon štěstí serotonin , jakož i spánkový hormon melatonin. Navíc, tryptofan je důležitý pro funkci játra. Nachází se například v mrkvi, rajčatech, banánech a špenátu. Aminokyselina

Lysin je zodpovědný za údržbu pojivové a svalové tkáně. Lysin se syntetizuje na karnitin, který se používá pro hubnutí a budování svalů. Potraviny, jako jsou fazole, pomeranče, mandarinky a celer obsahovat lysin.

Fenylalin může podporovat tvorbu krev buňky (bílé i červené) a také pomoc funkce ledvin. Sója, vepřové maso, losos, vajíčka, dýně semena i kravské mléko obsahují větší množství fenylainu.

Threonin může být přeměněn tělem na glycin, který může uklidnit nervy. Threonin navíc podporuje tvorbu kosti stejně jako vznik protilátky posílit imunitní systém. Threonin se nachází v následujících potravinách, například: papája, mrkev, listový špenát.

Semi esenciální: arginin a tyrosin.

Tyrosin stejně jako arginin, nemohou být ještě vytvářeny samotným tělem v dětství, proto se jim říká semi-esenciální. Arginin je známý svou podpůrnou funkcí při vývoji svalů. Navíc, arginin se říká, že je schopen podporovat růst těla. Tyrosin se používá k důležitosti hormonů v štítná žláza.