Jaké jsou příčiny bolestí hlavy? | Tato cvičení pomáhají proti bolestem hlavy

Jaké jsou příčiny bolestí hlavy?

Bolesti hlavy jsou v naší společnosti rozšířenou a nepříjemnou stížností. Kromě mnoha různých projevů existuje stejně mnoho možných příčin. Běžnou - nebo podle literatury nejběžnější formou, která se vyskytuje zejména u typického úředníka, je takzvaná tenzní bolest hlavy.

Příznaky nejsou trvalé, ale vyskytují se příležitostně nebo ve fázích po dobu několika hodin, přičemž se projevují - jak název napovídá - nepříjemným napínáním / tažením nebo tupým pocitem tlaku. Bolest hlavy obvykle není lokalizována v konkrétních bodech, ale šíří se rozptýleně po hlava. Na rozdíl od migréna, tenzní bolest hlavy je obvykle mnohem méně intenzivní a další příznaky, jako je nevolnost a zvracení nedochází.

Tenzní bolest hlavy je často způsobena kombinací těchto dvou faktorů: krk muskulatura má svůj původ v lebka kosti a pohybuje se dolů do různých těl obratlů. Přetížení způsobuje takzvaný hypertonus, tj. Příliš velké napětí ve svalu, což má za následek zvýšené zatěžování lebka, způsobující nepříjemné příznaky. The krk muskulatura nadále patří zadní svalstvo, zadní svalový řetězec.

Za účelem snížení tónu krk svaly, doporučuje se cvičení, při kterém je krční páteř dlouhá. Taková cvičení najdete v článcích:

  • Stres a a
  • Bolestivé přetížení krčních svalů

Postoj je tedy zásadním bodem pro bolest hlavy stížnosti. Typické kancelářské držení těla, dlouhé statické sezení před obrazovkou, se projevuje v nakloněné horní části těla hlava a zvednutá ramena.

Zadní svalový řetězec proto musí neustále držet těžký hlava, se téměř vůbec nepohybuje, a tak po určité době vede k popsanému napětí a nepříjemnému pocitu napětí a tlaku v hlavě. Přední část hlavy je také ovlivněna. Pokud zadní strana musí neustále držet prodloužení, přední, tj. Přední krční svaly a truhla svalů, je zkrácena nakloněnou hlavou a ramenem visícím dopředu.

Vhodný strečink cvičení pomáhají proti zkrácenému svalstvu. Podobně držení svalů, které jsou jen příliš slabé, může vést ke stížnostem, a tak dlouhodobě nemůže odolat stresům a namáhání každodenního života. Špatné držení těla způsobené nevyváženými vlastnostmi svalů vede z dlouhodobého hlediska ke kostnatým chybám, meziobratlovým ploténkám. jsou nerovnoměrně naloženy, například herniovaný disk a mohou také nastat nervová úzká místa (spinální stenóza), které způsobují problémy v jejich zásobovacích oblastech. Témata, která by vás mohla také zajímat:

  • Bolesti hlavy způsobené krční páteří
  • Cvičení proti bolesti krku
  • Fyzioterapie pro syndrom krční páteře
  • Cvičení proti bolesti ramen a šíje