Jaký je nejlepší způsob uvolnění krční páteře?

Jaký je nejlepší způsob uvolnění krční páteře? Pokud je krční páteř napnutá, pohyby jsou stále obtížnější a bolest zvyšuje, většina lidí přemýšlí o návštěvě lékaře. To v zásadě není špatné, ale i s několika jednoduchými cviky se dá napravit doma. V následujícím textu vysvětlíme některá z těchto cviků podrobněji, abyste si mohli uvolněnou krční páteř uvolnit sami.

Cvičení

1.) Relaxace ramen a krk: K provedení cvičení je zapotřebí pouze židle. Posaďte se na přední hranu židle.

Ujistěte se, že sedíte co nejpříměji a vzpřímeně, pokud je to možné, mírně napněte břicho a hýždě. Nyní natáhněte ruce rovně dopředu a lokty směřujte ven. Z této polohy ohněte paže tak, aby vaše konečky prstů lehce spočívaly na vašich ramenou (nepřekřížte si ruce!).

Vydechněte a stáhněte si lokty před sebe truhla dokud se navzájem lehce nedotknou. Když dýchání ven, vraťte se rukama do výchozí polohy. Cvičení opakujte 5krát.

2.) Relaxace z lopatka sval a ramenní pletenec Položte se na záda s ohnutými nohami. Podložka by měla být relativně tvrdá a stabilní (nepoužívejte v posteli).

Nyní z této polohy natáhněte ruce svisle nahoru. Když dýchání dovnitř natáhněte pravou ruku směrem ke stropu tak, aby vaše rameno bylo zvednuto z podlahy. Nyní byste měli cítit mírné protažení, několik sekund ho držet a poté nechat ruku znovu klesnout dýchání ven.

Pak změňte strany. 3 opakování na každou stranu. 3.)

Natáhněte boční krk svaly nebo sedět vzpřímeně. Nyní zvedněte pravou ruku vzhůru nohama tak, aby se dlaň dotýkala levého spánku. Nyní posuňte ruku k pravému rameni.

Dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak a cvik provádějte pomalu. Když ucítíte úsek na levé straně vašeho krk, držte pozici několik sekund, poté se pomalu vraťte do výchozí polohy. Přejít do opačného tábora.

3 opakování na každou stranu. 4.) Natáhněte lopatkyPolohy nebo sedněte vzpřímeně a rovně i pro toto cvičení.

Nyní natáhněte paže rovně dopředu tak, aby byly rovnoběžné s podlahou. Zablokujte si ruce tak, aby dlaně směřovaly od těla. Nyní roztáhněte lopatky tak, že se pokusíte tlačit ruce dopředu od těla.

Držte úsek na několik sekund. Cvičení opakujte 5krát. Další cvičení najdete v článcích:

  • Mobilizační cvičení krční páteře
  • Jaký je nejlepší způsob protažení krční páteře?
  • Fyzioterapeutická cvičení HWS
  • Protahovací cvičení