Jaký je nejlepší způsob protažení krční páteře?

Strečink Zejména pro pohyblivost krční páteře jsou nezbytná cvičení. Podle strečink svaly, krev podporuje se krevní oběh a svaly se prodlužují. napětí lze tak uvolnit a zlepšit pohyblivost a flexibilitu krční páteře.

Mnoho strečink cvičení lze provádět doma, v kanceláři nebo dokonce na cestách a zabere vám to jen pár minut. V tomto ohledu by vás mohl také zajímat článek Mobilita krční páteře. V následujícím seznamu najdete seznam jednoduchých protahovacích cvičení, která můžete provádět sami:

Protahovací cvičení

1.) Přesuňte se do rohu místnosti obličejem do rohu. Dejte si nohy k sobě a poté položte předloktí na zeď nalevo a napravo.

Loket by měl zůstat pod ramenem. Nyní se ohněte směrem k rohu tak daleko, jak můžete bez bolest. Měli byste cítit úsek v ramenou a truhla.

Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Cvičení lze provádět 3-5krát denně. 2.)

Postavte se na stranu stěny nebo rámu dveří. Nyní umístěte svůj předloktí, který vyživuje zeď, proti zdi. Tentokrát je loket nad ramenem.

Nyní otočte hlava od zdi a bradu přitahujte k sobě truhla. V oblasti krční páteře byste měli cítit strečink. Můžete také položit prsty druhé ruky na svou hlava a jemným tlakem zvětšete protažení.

Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. 3.) Postavte se zády ke zdi nebo rámu dveří.

Vaše chodidla by měla být asi 5-10 cm od zdi. Nakloňte bradu mírně k sobě truhla a poté přesuňte svůj hlava směrem ke zdi / dveřím. Držte hlavu proti zdi / dveřím po dobu 10 sekund.

Cvičení opakujte 10krát. 4.) Lehněte si na žaludek a polož si čelo na srolovaný ručník.

Poté stiskněte tlačítko jazyk proti patro (to pomáhá stabilizovat svaly v krk). Položte ruce podél těla vedle sebe na podlahu dlaněmi dolů. Z této výchozí polohy stáhněte lopatky k sobě a zvedněte ruce z podlahy.

Poté otočte lokty tak, aby palec směřoval ke stropu. Poté jemně zvedněte čelo asi 5 cm od ručníku a oči držte na podlaze. Vydržte v této pozici po dobu 10 sekund a pak to celé opakujte 10krát 🙂 Postavte se zády ke zdi.

Vaše chodidla jsou od sebe vzdálená na šířku ramen a asi 10 cm od zdi. Nyní zkuste přitlačit záda celou plochou a hlavu mírně proti zdi. Natáhněte ruce do strany a rukama, rukama a prsty se dotkněte stěny.

Z této výchozí polohy přesuňte paže podél zdi nahoru nad hlavu a zpět. Během cvičení zůstávají všechny výše uvedené části těla v kontaktu se stěnou. Cvičení opakujte 5-10krát.