Co dělat v případě špatného oběhu?

Co dělat s a oběhová slabost? je důležité si vždy pamatovat, že neléčíte hodnoty, ale lidskou bytost. Pokud se pouze hodnoty odchylují od normy, tj. Podle definice, existuje a oběhová slabost, ale dotyčná osoba nemá žádné stížnosti, není potřeba léčby.

Může však dojít i k přesnému opačnému případu, kdy jsou hodnoty stále v normálním rozmezí, ale typické příznaky a oběhová slabost jsou přítomny, a proto může být uvedena indikace k léčbě. Kromě toho lze považovat za opotřebení kompresní punčochy podporovat zpětný tok z krev k srdce a tím umožnit čerpání více krve zpět ze srdce do mozek. Co jiného lze udělat s cirkulační slabostí?

není-li oběhová slabost vážná, jak to obvykle bývá, ve skutečnosti ji není nutné léčit. Pokud však člověk cítí, že jeho kvalita života je tak vážně narušena, že má pocit, že je nutná léčba, dostačujícím způsobem mu obvykle pomohou i docela jednoduché prostředky. Důležitým opatřením, které by mělo být nejprve přijato jako „léčba špatného oběhu“ a také profylakticky, je zajistit dostatečný příjem tekutin (minimálně dva litry denně).

Pokud člověk dostatečně nepije, tělo postrádá krev objem, který sám o sobě může vést ke snížení krevní tlak a oběhová slabost. Existuje také mnoho domácích prostředků, které mohou být účinné proti nízkým krev tlak: Střídavé sprchy (pravidelné střídání teplé a studené vody se sprchou zakončenou studenou vodou), masáže kartáčem (směrem k srdce! ), sportovní aktivity (nejlépe jízda na kole nebo chůzi), vyvážený strava, který by měl mít pravděpodobně vysoký obsah soli relaxace techniky (např jóga or autogenní trénink) také z dlouhodobého hlediska pomůže snížení stresua pokud je to možné, měli byste se vyvarovat přetížení a nadměrné únavy těla.

U některých lidí může šálek kávy nebo černého čaje také pomoci znovu spustit oběh. Pokud máte před sebou někoho s oběhovou slabostí, měli byste se ho nejprve pokusit uklidnit, aby nedocházelo ke komplikacím. Pouze pokud obecná opatření nepřinese zlepšení, je třeba zvážit léčbu léky, nikdy to není první volba.

Který lék je pak lékem volby, závisí na příčině oběhové slabosti. Pokud existují další základní nemoci (např hypotyreóza nebo kardiovaskulární choroby) jsou odpovědné za nízké krevní tlak, jejich základní terapie je samozřejmě v popředí. Jinak lze uvažovat o různých lécích, z nichž většina je zaměřena především na zúžení krve plavidla a tím se zvyšuje krevní tlak.

Patří sem například sympatomimetika (např. Etilefrin), deriváty ergotaminu (např. Dihydroergotamin) nebo steroidy hormonů minerálního kortikoidu (např. fludrokortison).