Jaké nástroje mohu použít jako začátečník? | Jóga pro začátečníky

Jaké nástroje mohu použít jako začátečník?

DVD se pravidelně doporučují na internetu a v časopisech (fitness časopisy, jóga deníky), aby bylo možné provádět a učit se cvičení jógy bez studia jógy. Samozřejmě DVD s dynamickými obrázky a většinou profesionálními instrukcemi je pro začátečníky dobrým způsobem, jak se seznámit s cviky a ásanami, ale musíte si uvědomit, že komentáře obvykle odkazují také na často udělané chyby, ale ne na individuální chování jogína. DVD nemůže nahradit a jóga trenér, který vidí jogíny a může přímo ovládat a zlepšovat se. Přesto existuje řada skutečně profesionálních DVD, která nabízejí cvičení pro každého jóga úroveň.

Co musíte při cvičení jógy vzít v úvahu, pokud trpíte problémy se zády?

Většina cvičení jógy holisticky posilují tělo, a proto jsou dobré i pro záda. Zvláště však, pokud trpíte zády bolest, s některými cviky byste měli být opatrní. Mnoho lidí s problémy se zády má výrazné prohlubně a příliš slabé břišní svaly.

Tito pacienti by měli být opatrní při cvičení, jako je kobra. Zde je přijata silná dutá zadní poloha, která může dále dráždit poškozené struktury. Li bolest by se měla objevit během cvičení, jako je kobra, měli by se toho zdržet nebo v nich pokračovat pouze po konzultaci s učitelem jógy, terapeutem nebo lékařem.

Luk je další takové cvičení, které by se mělo provádět pouze se zdravým zády. Cvičení, která posilují břišní svaly podepřete páteř a stabilizujte záda zepředu. Měly by být vždy integrovány do tréninku, pokud máte problémy se zády.

I zde je třeba dbát na jejich správné provedení a v případě potřeby vyhledat pomoc bolest. Cvičením, které zlepšuje stabilitu zad, je například ramenní most. Výchozí poloha je poloha na zádech, chodidla stojí od boků, ruce jsou natažené vedle těla, podpatky a konečky prstů se navzájem dotýkají.

Nyní se hýždě zvednou a napětí v zádech a dně se zadržuje asi 10 hlubokých nádechů. Také pes, který se dívá dolů, je dobrý pro záda. Často zkrácené kyčelní svaly jsou natažené, truhla se otevře a páteř se napne. Posilovacími cviky na břicho a záda jsou kočka a kráva.

Ve čtyřnohé poloze jsou střídavě synchronizovány kočičí hrb a dutá záda dýchání. Páteř je mobilizována a stabilizována. Existuje celá řada dalších cvičení, která se nejlépe učí na hodinách jógy nebo na DVD, aby bylo možné přesně sledovat pohybové sekvence.