Která cvičení pro stenózu páteřního kanálu

Nejdůležitější věcí při cvičení je úleva od páteřní kanál. To se provádí ohnutím páteře. Tím se roztáhnou těla obratlů od sebe a zvětší se páteřní kanál.

Kromě toho, páteřní kanál stenóza obvykle vykazuje zvýšenou dutou záda, a proto strečink cvičení se provádějí pro M. Iliopsoas (kyčelní flexor), protože tento sval má tendenci tahat páteř lordóza když je napjatý v oblasti, odkud pochází u obratlů (BWK 12, LWK 1-4). Stenóza páteřního kanálu je zúžení páteřního kanálu v důsledku změn páteře způsobených osteofyty, hypertrofie vazu hlavy nebo jiných degenerativních onemocnění páteře, které stahují páteřní kanál. The nervy končetin vychází z páteřního kanálu a jsou také podrážděny zúžením.

Výsledkem je, že vyzařující stížnosti jsou nejčastějšími příznaky. Brnění, necitlivost obou nohou a silné bolest na nohou a zádech jsou běžné příznaky. Výsledkem je snížená schopnost nést váhu. Ve většině případů se příznaky zlepšují, když se páteř uvede do flexe, protože tímto způsobem je míšní kanál roztažen.

Cvičení z fyzioterapie

Cvičení 1: Pacient leží v poloze na břiše nad koncem gauče a drží se na gauči rukama. Nohy zůstávají volně viset. Tato poloha sama o sobě způsobuje tah na dolní páteř.

Terapeut může také zvýšit tlak na dolní část zad zatlačením na pánev. Pacient může toto cvičení provádět doma, ale vyžaduje výškově nastavitelnou pohovku. Cvičení 2: Pacient leží na zádech na podlaze.

Zvedá nohy co nejblíže k tělu a vytváří tak jakýsi balíček. Mírným otočením celého trupu pacient také uvolní celou oblast zad. Alternativně si pacient může zvolit krokovou polohu, ve které umístí nohy v 90 ° úhlu na kostku nebo doma na pohovku nebo židli.

Pacient může také umístit tepelný polštář pod záda, aby uvolnil svaly. Cvičení 3: Pacient sedí na židli a celou horní částí těla se naklání dopředu, dokud se jeho ruce nedotknou podlahy. V této pozici chvíli zůstává, aby dosáhl úlevy.

Cvičení 4: Strečink cvičení pro M. Iliopsoase: Pacient leží na zádech a jeden zatáhne noha směrem k tělu. Snaží se natáhnout natažené noha úplně a zatlačte jej dolů na podlahu. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund.

Zvýšit strečink, umístete noha na okraji terapeutické lavice nebo na boku postele a nechte nataženou nohu viset dolů do převisu. Druhá noha zůstává napnutá. Tím se zvýší trakce na Iliopsoasově svalu, aby mohl být správně natažen. Další cvičení najdete v článcích:

  • Cvičení pro stenózu páteřního kanálu v bederní páteři
  • Cvičení pro stenózu páteřního kanálu v krční páteři
  • Stenóza páteřního kanálu v bederní páteři - konzervativní léčba bez chirurgického zákroku