Které prsty usnou | Syndrom karpálního tunelu - cvičení, která pomáhají

Které prsty usínají

Jednotlivé prsty ruky jsou dodávány konkrétně nervy, Tyto nervy jsou zodpovědní za to, abychom cítili věci a udržovali prsty pružné. Takzvaný loketní nerv, která vede podél předloktí, je zodpovědný za málo prst a vnějšek prsteníčku.

Pro vnitřní stranu prstenu prst, prostředníček, ukazováček a palec, střední nerv (také nazývaný centrální nerv) je zodpovědný. The střední nerv prochází karpálním tunelem. v syndrom karpálního tunelu, existuje více či méně výrazný tlak na střední nerv což vede k pocitům nepohodlí, necitlivosti, brnění a ztrátě citlivosti. Tyto příznaky se pak vyskytují v oblasti dodávané nervem, takže postižené osoby to obvykle pociťují na začátku usínáním prstů postižené ruky.

Zejména v noci, kdy je ruka v nepříznivé poloze, kde je zvýšen tlak na nerv, je tento příznak upřednostňován. Pacienti se poté ráno probudí s již spícími prsty. Na začátku onemocnění příznaky během dne opět relativně rychle vymizí. Pokud však tlak na nervy zvyšuje nebo je doprovázeno poškozením, je možné, že čtyři postižené prsty stále častěji usínají a objevují se další příznaky.

Terapie / léčba

V léčbě syndrom karpálního tuneluPrvním krokem je posouzení stadia onemocnění a omezení způsobených syndromem karpálního tunelu. Vezmeme-li v úvahu příčinu onemocnění, celkový stav pacienta zdraví a věk, zvláštní okolnosti, jako např těhotenství nebo chronické onemocnění, je zvolena vhodná terapeutická metoda. Zpravidla syndrom karpálního tunelu se pak nejprve zachází konzervativně.

Hlavní část léčby sestává z fyzioterapeutických opatření s různými přístupy k léčbě. Patří mezi ně například fyzioterapie s kombinací různých cvičení k posílení a protažení zápěstí struktury, aplikace tepla k uvolnění svalů v okolních oblastech a aplikace za studena k uchopení bolest při již existujícím zánětu. Speciální masáže pro uvolnění tkáně a speciální techniky úchopu v rámci manuální terapie k uvolnění šlachy a vazy a pohybovat zápěstí pasivně nebo použití speciálních pásek, které jsou určeny k podpoře a stabilizaci zápěstí na jedné straně, ale také k jeho ochraně před vnějšími vlivy a částečné imobilizaci. Pokud metody konzervativní terapie nevedou k požadovanému úspěchu, může být užitečná operace. Jedná se o minimálně invazivní zákrok, který lze provádět ambulantně.