Jaké léky proti bolesti? | Která cvičení pro stenózu páteřního kanálu

Jaké léky proti bolesti?

Který léky proti bolesti mohou být přijata a jsou rozumná v případě páteřní kanál stenóza by měla být projednána s lékařem. Někteří lidé mají nesnášenlivost léky proti bolesticož je důvod, proč je třeba prodiskutovat přesné léky, které je třeba užít. Pro bolest obvykle lze užívat nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Jedná se například o léky s aktivní složkou Diklofenak/Ibuprofen.

Kdy by měla být provedena operace?

Doporučuje se chirurgický zákrok pro spinální stenózu, pokud bolest a další příznaky nebyly úspěšné navzdory intenzivní fyzioterapii a autoterapii. Zvláště když se kvalita života extrémně zhoršila a účast již není možná. V terapii a pomocí vlastních cvicení pacienta je proveden pokus o zvětšení páteřní kanál to je příliš úzké, což je často velmi účinná terapie.

Pokud po léčbě nedojde ke zlepšení a příznaky se dokonce zhorší, je třeba okamžitě vyhledat lékaře. Pokud existuje mnoho osteofytů (benigní kostní výrůstky / ostruhy) v oblasti páteřní kanál, lze je odstranit pomocí minimálně invazivního postupu. Při následné léčbě je nesmírně důležitá také tvorba svalstva a trakční léčba. Hledáte informace o doléčení operace stenózy páteřního kanálu v bederní nebo krční páteři? Pak si přečtěte tyto články:

  • OP spinální kanál stenóza bederní páteře - následná péče
  • OP spinální kanál stenóza krční páteře - následná péče

Jaký druh sportu bych měl dělat v případě stenózy páteřního kanálu?

V případě stenóza páteřního kanálu, sport může a měl by být stále praktikován. Doporučují se zejména sporty se sklonem k ohýbání páteře. Jízda na kole je velmi vhodná, ale také speciální trénink zad.

Především je velmi důležitý rozvoj svalstva. Školení o vybavení v tělocvičně je dobrou podporou, ale mělo by být prováděno s kompetentními trenéry. Prsa a plazit se plavání není příliš vhodný kvůli silné prohlubni.

Ale znak plavání a vodní gymnastika jsou ještě více. Jerky sporty jako tenis, squash se nedoporučuje kvůli vysokému namáhání páteře. Chůze odpovídajícím tempem by měla být prováděna často. Více informací o cvicích na vybavení pro posílení zadních svalů najdete v článku Cvičení na záda pro stenózu páteřního kanálu