Wick DayMed pro příznaky nachlazení

Tato aktivní složka je obsažena ve Wick DayMed

Existují dvě různé dávkové formy léku, které se také liší z hlediska složek Wick DayMed.

Kapsle Wick DayMed pro denní nachlazení obsahují dextrometorfan (tlumí kašel), paracetamol (analgetikum) a fenylpropanolamin (sympatomimetikum). Tlumič kašle se používá při dráždivém kašli. Není však vhodný k léčbě fixního kašle. Paracetamol je vhodný k úlevě od bolestí v krku, hlavy a končetin a mírní mírnou horečku. Fenylpropanolamin patří do skupiny amfetaminů a aktivuje tzv. alfa a beta receptory.

Kdy se Wick DayMed používá?

Typické použití Wick DayMed je kašel, nachlazení, bolest končetin a bolest hlavy. Kromě toho lék pomáhá při bolestech v krku a mírné horečce.

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Wick DayMed?

Vzácně může Wick DayMed způsobit zvýšený nitrooční tlak nebo gastrointestinální potíže (nevolnost, zvracení, pálení žáhy, bolest žaludku, ztrátu chuti k jídlu nebo sucho v ústech). Další nežádoucí účinky se projevují neklidem, třesem, nespavostí, pocením nebo bušením srdce. Velmi zřídka se objevují potíže s močením.

Pokud trpíte závažnými příznaky nebo příznaky, které nejsou uvedeny výše, vždy se poraďte se svým lékařem.

Při používání Wick DayMed byste si měli být vědomi následujícího

Jeden sáček studeného nápoje se každé čtyři hodiny rozpustí ve 250 ml horké nevroucí vody. Denně lze užít maximálně čtyři sáčky.

V případě náhodného předávkování se může projevit nevolností a zvracením, svalovou relaxací, srdeční arytmií nebo zrychleným tepem. Pokud zaznamenáte tyto příznaky, okamžitě kontaktujte lékaře.

Dále je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, když se Wick DayMed užívá současně s jinými léky, protože účinek přípravku Wick DayMed může být zvýšen nebo snížen.

Lék se nesmí používat při:

  • známá alergie na složky Wick DayMed
  • srdeční choroba
  • oběhové poruchy
  • onemocnění dýchacích cest (např. astma nebo respirační deprese)
  • poškození jater a ledvin
  • vysoký krevní tlak

Zvláštní opatrnosti a užívání pouze po konzultaci s lékařem platí pro:

  • srdeční arytmie
  • porucha metabolismu bilirubinu (Gilbertův syndrom)

Účinek léku může být silně ovlivněn alkoholem a rychlost reakce může být značně zpomalena.

Wick DayMed: kontraindikace

Některé léky mohou zvýšit účinek přípravku Wick DayMed. Patří sem léky proti nevolnosti (metoklopramid, domperidon), halotan, guanetidin, teofylinové preparáty, léky na dnu (probenicid) a látky s tlumivým účinkem na centrální nervový systém (některá psychofarmaka).

Některé léky snižují účinek přípravku Wick DayMed, například přípravky zpomalující pohyby střev nebo léky snižující hladinu cholesterolu (cholestyramin).

Dále je třeba zvýšené opatrnosti při současném užívání antidepresiv, beta-blokátorů nebo jiných antihypertenziv, léků na spaní, antikonvulziv, derivátů kumarinu (Marcumar), srdečních glykosidů a také rifampicinu, salicylamidu a zidovudinu.

Wick DayMed: děti, těhotenství a kojení.

Složky studeného nápoje mohou způsobit malformace u dítěte, zejména v prvním trimestru těhotenství. Některé účinné látky mohou přecházet do mateřského mléka. Terapie během těhotenství a kojení se proto nedoporučuje.

Jak získat Wick DayMed

Obě formy Wick DayMed jsou dostupné bez lékařského předpisu v lékárnách.

Kompletní informace o tomto léku

Zde naleznete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)