WickVapoRub: Studená mast

Tato aktivní složka je ve Wick VapoRub.

Mezi účinné látky v masti Vicks patří kafr, eukalyptový olej, levomentol a terpentýnový olej. Tyto účinné látky příznivě působí na bronchiální sekreci a uvolňují uvízlý hlen v dýchacích cestách. Vzhledem k tomu, že se esenciální oleje odpařují i ​​při pokojové teplotě, potírají se hrudník a vdechují. Jsou však vhodné i k inhalaci.

Kdy se Wick VapoRub používá?

Typická použití Wick VapoRub jsou:

  • Kašel
  • rýma
  • sliz
  • chrapot

Jaké jsou vedlejší účinky Wick VapoRub?

Jakékoli vedlejší účinky Wick VapoRub jsou z velké části neškodné.

Vzácně se mohou objevit kontaktní reakce kůže při tření sliznic nebo vdechování. Velmi vzácně je možný otok jazyka a rtů nebo dušnost. V těchto případech je třeba neprodleně vyhledat lékaře, který zahájí další opatření.

Nepoužívejte mast v případě známé alergie na složky Wick VapoRub. To platí i pro otevřené rány, záněty či popáleniny kůže, ale i astma a další chronická onemocnění dýchacích cest. Wick VapoRub se nesmí inhalovat v případě akutního zápalu plic a u dětí do šesti let.

Wick VapoRub: děti, těhotenství a kojení.

Vzhledem k tomu, že éterické oleje nemají vždy konstantní účinek a mohlo by dojít ke křečovité kontrakci laryngeálních svalů (laryngospasmus), je použití u dětí doporučeno až od dvou let.

Účinek Wick VapoRub u těhotných žen nebyl dostatečně prozkoumán, proto by se mast na nachlazení měla používat pouze po pečlivém posouzení rizika a přínosu lékařem.

Dávkování

Dětem od dvou let a starším se množství masti o velikosti lžičky vtírá dvakrát až čtyřikrát denně na hrudník dítěte. Mast by se neměla dostat na obličej nebo do očí.

Děti od šesti do dvanácti let by měly používat Wick VapoRub (asi jednu až dvě čajové lžičky) dvakrát až čtyřikrát denně.

Pro inhalaci se u dětí od šesti let a dospělých rozpustí jedna až dvě množství o velikosti čajové lžičky v jednom litru horké vody a zhluboka se inhaluje po dobu 10 až 15 minut. Vhodná je miska s velkou plochou. Oči by měly zůstat během inhalace zavřené. Použití u dítěte by mělo být pod dohledem dospělé osoby.

Jak získat Wick VapoRub

Wick VapoRub mast na nachlazení je volně prodejná a ve všech lékárnách.