Cestovní lékárnička pro zimní dovolenou

Zasněžené kopce, modrá obloha, sluneční svit: v zimě láká mnoho rekreantů do hor. Ale abyste si mohli v klidu užít zimní dovolenou, je nezbytná dobrá příprava. Lékárnička je obzvláště důležitá, abyste mohli rychle a snadno ošetřit drobná nebo velká onemocnění. Ale co všechno patří do lékárničky na lyžařskou dovolenou? Zjistěte zde: S naší lékárničkou na zimu můžete s klidem vyrazit na sjezdovky.

Lékárnička na zimu - co musí jít?

Pokud již lékárničku máte, první věcí, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat datum expirace léků, které již máte. Měli byste vždy pamatovat na to masti, kapky a spreje datum expirace se vztahuje pouze na neotevřené produkty. Pak můžete začít balit novou lékárničku. Do lékárničky obecně patří pouze léky, které znáte a které dobře snášíte. Dovolená není vhodný čas na experimentování s novými léky. Nejprve se ujistěte, že máte dostatečné množství léků, které musíte každý den užívat. Pokud potřebujete užívat určité léky každý den v určitou dobu, měli byste přemýšlet o tom, zda je to slučitelné s vašimi plány na dovolenou. Pokud tomu tak není, měli byste se poradit s odpovědným lékařem. Pokud často trpíte určitými onemocněními, jako je např opary or žaludek bolesti, měli byste zajistit, aby vaše lékárnička také obsahovala dostatečné množství těchto léků. Tímto způsobem si můžete ušetřit cestu do lékárny, až tam dorazíte.

Lékárnička: první pomoc při nachlazení a spol.

Nejen doma, ale i na dovolené vás může chytit a studený, chřipka nebo vytrvalý kašel. Proto by v každé lékárničce měly být určité základní součásti. Tyto zahrnují:

Kdo cestuje s (malými) dětmi, neměl by také zapomenout na speciální léky pro děti. Patří mezi ně například čípky proti horečka or bolest a kapky do uší.

Obvazy na rány a modřiny.

Pokud jste lyžař nebo snowboardista na sjezdovce, může se kdykoli něco stát: Rychle jste spadli a dostali podvrtnutí, pohmoždit nebo otevřená rána. Proto do lékárničky na lyžařskou dovolenou patří omítky (v různých velikostech!) A obvazový materiál, aby bylo možné ošetřit otevřené rány podle toho. Pro obvaz byste měli vzít do lékárničky gázové obvazy, sterilní obklady na rány, lepicí pásku a malé nůžky. Měli byste mít také mast nebo roztok, kterým můžete ránu dezinfikovat. K ošetření tupých poranění, jako jsou modřiny, by vaše lékárnička měla obsahovat a heparin mast. Tím zajistíte, že pohmoždit klesá rychleji. Pro ošetření podvrtnutí, a páskový obvaz se doporučuje stabilizovat odpovídající spoj. Lékárnička na zimu by nakonec měla obsahovat také speciální blistrové omítky. Koneckonců, pokud jste celý den venku na svazích, musíte dostat puchýř. S puchýřem omítka lze v následujících dnech zabránit nepříjemnému otěru v botě.

Lékárnička: opalovací krém je nutností!

Pokud to jde do hor, a krém je obzvláště důležité. Protože kvůli nadmořské výšce UV záření v horách je obzvláště intenzivní. Navíc, protože sníh odráží slunce, přichází mnohem rychleji k a úžeh než v nížinách. Proto a krém s dostatečně vysokou sluneční ochranný faktor (alespoň sluneční ochranný faktor 20) nesmí v lékárničce na zimu chybět. Pro zvláště citlivé oblasti, jako jsou rty, uši nebo nos, ještě vyšší sluneční ochranný faktor lze vybrat. Při výběru a krém, ujistěte se, že má vysoký obsah tuku. Protože slunce krémy obsahující tuk nejen chrání kůže ze slunce, ale také z vysychání kvůli studený. Obzvláště praktické jsou malé tubusy na ochranu proti slunečnímu záření, které můžete na lyžích nosit vždy. Kromě ochrany před sluncem je také vhodné si pořídit studený ochrana. To může chránit citlivé části těla, například nos, uši nebo tváře. Studený krém pokrývá kůže jako nepropustný závoj a chrání jej před vyschnutím.