Jógová cvičení na hubnutí | Cvičení jógy

Cvičení jógy na hubnutí

Když děláte jóga cvičení na hubnutí, je obzvláště důležité, aby byla prováděna co nejdynamičtěji, například v sérii cviků a stimulovala kardiovaskulární systém. Více cviků na hubnutí najdete zde: Cvičení proti tuku v břiše

  • K tomu je vhodný například delfín. Výchozí pozice pro delfína je předloktí podpora, přičemž hýždě jsou nejvyšším bodem těla.

    Nyní zatlačte horní část těla dopředu směrem k vašim rukám, pánev se sklopí a se zvednutou pánví se vraťte do výchozí polohy. Tento pohyb opakujte po dobu jedné minuty.

  • První bojovník je také cvičením, které stimuluje oběh. Za tímto účelem stojí v širokém výpadu, vpředu noha je ohnutá o 90 ° v oblasti kyčle a kolena, zadní noha zůstává napnutá.

    Nyní natáhněte obě paže nahoru a dotýkejte se dlaněmi svých rukou.

  • Pro posílení ramenních svalů lze použít podpůrné cvičení. Nejprve se podepřete rukama pod rameny klouby v klasickém push-up. Variantu lze oporu otevřít do strany. Natáhněte jednu ruku nahoru ke stropu.

Obecná informace

Jóga původně pochází z Indie a byl přizpůsoben v mnoha různých variantách pro různé cílové skupiny v západním světě. Jedná se o velmi jemný a jemný způsob pohybu, a proto je vhodný a proveditelný téměř pro každého. Navíc, jóga může velmi dobře pomoci se svalovými zády bolest a také usnadnit hubnutí. Důraz je kladen na interakci těla a mysli, aby bylo možné ovlivnit tělo koncentrací a relaxace mysli.