Cvičení jógy | Výhody jógy pro zdraví

Cvičení jógy

Jóga je forma školení, která vyžaduje malé nebo žádné AIDS, proto se velmi dobře hodí jako domácí cvičení. Není potřeba mnoho místa a jsou tam krátké asany, které lze zahrnout do každodenní rutiny, když není dostatek času. Krátké tréninkové jednotky jsou tedy vhodné i několikrát denně, např. Ráno pro začátek dne po vstávání, v poledne pro aktivaci nebo večer pro relaxace.

Samozřejmě existují i ​​intenzivnější delší jóga sezení, která jsou vhodná pro jednorázový denní trénink. Jóga je relativně jemná forma tréninku, a proto jej lze provádět dobře i jako denní program. Yogi bude těžit z okamžitých účinků, jako je relaxace nebo aktivace.

Úspěchu, jako je zlepšení síly a flexibility, bude dosaženo až po důsledném a dlouhodobém tréninku. I když je jóga jemná, mělo by se pamatovat na to, že tělo potřebuje čas, aby reagovalo na nastavené tréninkové podněty. Je třeba dodržovat přestávky v tréninku, zejména po intenzivních trénincích.

Přestávka na trénink může být také meditativní formou jógy, při které svaly a klouby nejsou opět napjaté. V zásadě lze jógu provádět i několikrát denně, ale jogín by měl věnovat pozornost známkám únavy a přepětí a nikdy nesmí trénovat s bolest. Začátečníci by měli trénink zvyšovat pomalu a přiměřeně.

Je také důležité pravidelně se během cvičení kontrolovat doma sám, aby byla zaručena správnost výkonu. Pouze tak lze zajistit účinek cvičení a minimalizovat riziko zranění. Další cvičení najdete v části: Cvičení jógy

Podložka na jógu / podložky na jógu

Podložka na jógu je jediným náčiním, které jogín potřebuje pro svůj trénink. Celá třída jógy probíhá na podložce. Výběr správné podložky na jógu je tedy důležitý.

Na co byste ale měli při výběru správné podložky dávat pozor? Podložka na jógu by měla být polstrující a měkká, aby chránila klouby. To je zvláště důležité pro dynamické formy jógy. Ale také s jakoukoli jinou jógou od.

Rohož je připojení k podlaze. Jeden často zůstává v určité pozici po dlouhou dobu. Použitím pohodlné měkké podložky lze zabránit nepříjemným tlakovým bodům.

Je také důležité, aby byla rohož neklouzavá. To je zvláště důležité pro rychlé přechody z jedné polohy do druhé. Během tréninku jógy byste měli mít vždy pevné sevření.

Povrch podložky na jógu by měl být robustní a omyvatelný. Během cvičení se začnete potit. Rohož by měla být snadno čistitelná.

Yogi vezme svou podložku domů na trénink a zpět domů. Rohož by měla být také snadno přepravitelná. Některé rohože mají držadla.

Podložky na jógu jsou také obvykle tenčí a lehčí než běžné podložky do posilovny. Samozřejmě jsou k dispozici také podložky na jógu v různých vzorech a barvách, aby si jogín mohl vybrat podle svých osobních potřeb chuť. Pro lidi, kteří trpí alergiemi (např. Latex), jsou k dispozici podložky na jógu ze speciálních materiálů, jako je nitrilový kaučuk, které mají menší alergenní potenciál.

Podložky na jógu jsou k dispozici v různých provedeních v různých online obchodech, ale také v místních sportovních obchodech. Pokud máte nějaké dotazy, můžete po hodině požádat učitele jógy o užitečné informace. Před první lekcí jógy byste si měli ujasnit, zda jsou k dispozici podložky k pronájmu, a vyzkoušet si je na místě. Zkušený jogín obvykle přináší do třídy vlastní podložku.