Jóga pro těhotné ženy

Jóga nabízí nejen cvičení na posilování, ale také na relaxace. V každém případě jsou to důležité body, které mohou být užitečné během těhotenství nebo narození. Koneckonců je třeba vzít v úvahu i blahobyt těhotné ženy.

Behem těhotenství ženské tělo prochází různými procesy, ve kterých se tělo mění. Vytvoří se zásobovací systém pro nenarozené dítě a stabilizační vazivový aparát v pánvi se stane pružnějším, takže dítě během porodu projde pánví. Kvůli této vyšší pružnosti, stížnosti jako zpět bolest může být patrný. Proto pohyb a posilování svalstva během těhotenství je důležité a indikované. Další informace najdete v článcích:

  • Trénink pánevního dna během těhotenství
  • Fyzioterapie během těhotenství

Cvičení

1) Prvním cvikem je posílení zad, hýždí a pánevní dno svaly. Chcete-li to provést, lehněte si na záda a paže volně položte na podlahu. Nohy jsou obě vytažené a od šípů od sebe.

Zvedněte pánev a několikrát dýchejte a vydechujte. Pak pomalu znovu položte pánev. Cvičení po krátké přestávce opakujte.

2) Toto cvičení je vhodné zejména pro zádové svaly. V tomto cviku se však také věnujeme jiným svalovým skupinám, jako jsou nohy nebo paže. Postavte se do polohy čtyř nohou a položte ruce a nohy na šířku boků.

Zadní strana by neměla klesat a měla by tvořit přímku. Během cvičení se dívejte dolů. Nyní zvedněte jednu ruku nahoru a natáhněte ji dopředu.

Pak protáhněte svůj protějšek noha pozpátku. Když se podíváte na její paži, záda a ji noha, měly by tvořit přímku. Držte tuto pozici po dobu 15-20 sekund.

Poté vyměňte ruku a noha. Cvičení opakujte. To vyžaduje jisté vyvážit.

Pokud si tímto cvičením nejste jisti, vynechejte jej. Jinak je toto cvičení vhodné i pro propagaci vyvážit a riziko pádu je minimalizováno. 3) Další cvik je vhodný k posílení břišních a zádových svalů.

Jste ve čtyřnohé poloze. Vaše paže a nohy jsou od sebe vzdálené. Nejprve si zaokrouhlte záda a bradu přitáhněte k sobě truhla.

Pak zvedněte hlava znovu nahoru a dívat se dopředu. Nechte záda v procesu. Přepněte zpět do polohy s kulatým hřbetem a přepínejte mezi polohami.

4) K odpočinku můžete použít další cvičení. To je vhodné na konci každého jóga jednotka. Lehněte si na záda a trochu natáhněte ruce od těla a položte je uvolněně na podlahu.

Dlaně vašich rukou směřují ke stropu. The hlava je rovněž stanoven, krk je o něco delší a váš obličej je mírně nakloněn k nohám. Věnujte pozornost jejím zádům, které by neměly dávat duté záda.

To leží úplně na podlaze. Nohy jsou také natažené a jsou položeny od sebe jako kříž. Poloha těla by měla být volná a pohodlná.

Proto byste si měli pod tělo položit podložku nebo jiný měkký povrch. Také pod kolena můžete dát polštář, aby byly také jemně polstrované. Důležité je nyní dýchání.

Dýchejte skrz nos a ven přes ústa. Zkuste pokračovat dýchání svým obvyklým tempem. Mělo by však existovat a vyvážit mezi inhalace a výdech.

Zhluboka se nadechněte svým nos a zkuste zvednout truhla co nejvyšší a dát jí prostor k rozšíření. Když vydechujete, truhla opět klesá. Udělejte si čas a počkejte, až dýchání uklidní se sám. Další cviky najdete na webu jóga, které jsou vhodné i pro těhotné ženy, v článcích: „Cvičení jógy","Jóga pro začátečníky"A"Styly jógy".