Výhody jógy pro zdraví

Dnes ví Jóga, ať už o tom někdy četl, slyšel o tom, nebo se dokonce účastnil kurzu. Ale kde přesně to dělá Jóga pocházejí a co to je? Slovo jóga pochází ze sanskrtu a znamená „svázat nebo spojit jho“, ale může také znamenat „unii“.

Jóga má svůj původ v Indii a existuje již stovky let. Jedná se především o filozofický, duchovní pohled na život, který by měl joginy vést k vnitřnímu míru, koncentraci, vědomí a nakonec k osvícení. Tato filozofie úzce souvisí s hinduistickými postoji.

Jóga je založena na duchovních a duševních pilířích, ale také na fyzických cvičeních a rozjímání, čímž spojuje mysl, filozofii a tělo. Existuje mnoho různých orientací a forem, starý i nový vývoj jógy. Jóga, kterou známe zde v západním světě, má obvykle málo společného se skutečným duchovním učením a postoji a mnohem více se zaměřuje na zdraví a fyzické aspekty. To je zejména případ Hatha jógy.

Jóga a zdraví

Jóga spojuje mysl a tělo. Na jedné straně má jóga meditativní relaxační aspekt, který by měl praktikujícího vést k vnitřnímu vyvážit a mír. Uvědomuje si sebe a své tělo, může snížení stresu a napětí a najít jeho střed.

To se děje prostřednictvím rozjímání ale také prostřednictvím konkrétních dechová cvičení, které mají relaxační účinek na náš organismus. V současné době lidé také využívají fyzické aspekty jógy, aby ji mohli používat jako zdraví-propagační školení. Prostřednictvím ásan (fyzických cvičení) jóga posiluje svaly, zejména hluboké a stabilizující svaly v oblasti břicha a zad, problémové oblasti, které jsou zvláště důležité ve společnosti kancelářské práce.

V józe je obzvláště důležité posílení a stabilita jádra. Ale také se zlepšuje pohyblivost jemnými vyčnívajícími pohyby. Tělo se stává pružnějším a odolnějším. Jóga je považována za obzvláště zdraví- propagaci a kurzy podporují také zdravotní pojišťovny.