Kalhoty na jógu / kalhoty | Výhody jógy pro zdraví

Kalhoty na jógu / kalhoty

Správné oblečení je důležité v jóga. Je to všechno o soustředění se na vlastní tělo, dýchání a také vnitřní stav jogína. Špatně padnoucí oblečení může rušit nebo bránit správnému provedení cviku.

Existují různé Jóga Kalhoty. Obvykle jsou to dlouhé a těsné kalhoty vyrobené z bavlny nebo syntetiky. Existují však také krátké jóga kalhoty.

Je důležité, aby se jogín cítil v kalhotách pohodlně. Bavlna se na těle cítí pohodlně, ale může být teplejší a méně pružná než syntetický materiál, který je nutné častěji prát, pokud se hodně potíte. Jógové kalhoty by nikdy neměly sedět příliš těsně, zejména v pase, aby vás neomezovaly dýchání a mobilita.

Jsou to kalhoty se širokými manžetami nebo bez kontrastního pasu. Dále by jógové kalhoty neměly sedět příliš nízko, aby během cvičení neklouzaly. Pod nohama jsou kalhoty na jógu s popruhy pro extra bezpečnou podporu bez omezení pocitu naboso.

Jógové kalhoty jsou k dispozici online a ve sportovních obchodech. Existují společnosti, které se specializují na výrobu předmětů na jógu a také kalhoty na jógu od známých výrobců sportovního oblečení. Nejlepší je vyzkoušet si kalhoty, které odpovídají vaší velikosti a modelu z vhodného materiálu, ve kterém se budete cítit pohodlně a zvládnete cvičení optimálně.

Plakát jógy

Plakáty pro jógu jsou plakáty, na nichž jsou vizuálně přitažlivě demonstrována konkrétní cvičení nebo sekvence cvičení. Některé ásany jsou také popsány ve formě krátkého textu. Některé plakáty zobrazují mnoho různých cvičení nezávisle na sobě, jiné ukazují celý tréninkový program.

K dispozici jsou také dekorativní a motivační plakáty s výroky, které mají jogína povzbudit k trénování a ovlivnit jeho mentalitu. Cvičit po plakátu na jógu je určitě možnost, např. Absolvovat rutinní trénink nebo sloužit zkušeným jogínům jako nová inspirace. Učitelé jógy mohou také pomocí plakátů představit svým studentům určité aspekty ásan.

Pro začátečníky však není vhodný plakát cvičení jógy a asanas. Plakát může zobrazit pouze jednu část cvičení a může popisovat určité polohy. To není problém, pokud již nějaké cvičení znáte a dokážete ho provádět čistě.

Pohyblivé obrázky a ústní pokyny jsou však vhodnější studium, v nejlepším případě od trenéra jógy. Jinak existuje mnoho způsobů, jak se učit cvičení jógy na internetu nebo ve videích a aplikacích. Zde je provedení popsáno podrobněji, než je možné na plakátu, což je důvod, proč je to vhodnější pro začátečníky.

Může to být konkrétnější o tom, čemu musí jogín věnovat pozornost, a praktik může sledovat celou sekvenci pohybů znovu a znovu. Plakáty lze použít pro motivaci nebo jako připomenutí. Samozřejmě mohou také vytvořit tu správnou atmosféru pro trénink. K dispozici je obrovský výběr různých plakátů s jednotlivými cvičeními, celými školeními nebo spíše motivujícími dekorativními plakáty, které lze zakoupit online.