Pro | Očkování proti chřipce

Pro

Projekt chřipka očkování se doporučuje zejména lidem, kteří jsou vystaveni zvýšenému riziku komplikací v případě infekce chřipkou. Patří sem starí a nemocní lidé, děti a osoby se sníženou imunitou. Chřipka obvykle trvá dlouhou dobu a může mít vážné následky jako např pneumonie.

Proto vedlejší účinky, které se vyskytnou během chřipka očkování je neškodné ve srovnání s tím, co se může stát během infekce. Měl by být očkován také zdravotnický personál, tj. Lidé, kteří přicházejí do styku s mnoha nemocnými. Jinak se mohou rychle stát distributory chřipka viry. Kdokoli, kdo se jako zdravý občan chce také vyhnout nepříjemnostem s chřipkovou infekcí, by měl být také očkován.

Kontakt

Jako protiargumenty pro vliv očkování jsou obvykle nejprve zmíněny vedlejší účinky očkování. Mohou spočívat v lokální zánětlivé reakci s otoky, zarudnutím, přehřátím a bolest v místě vpichu. Navíc pocit nemoci s ochabnutostí a horečka Mnoho zdravých lidí také považuje pravděpodobnost onemocnění chřipkou bez očkování za poměrně nízkou, a proto si chtějí ušetřit potíže s návštěvou lékaře.

Existuje jasná kontraindikace pro očkování proti chřipce v případě alergie na určité složky očkování. Nebezpečí a očkování proti chřipce jsou obvykle velmi nízké. Zpravidla existují maximálně mírné vedlejší účinky, které jsou způsobeny imunitní obranou těla proti vakcíně.

Patří mezi ně například mírný pocit nemoci s únavou, vyčerpáním a horečka. To může trvat dva až tři dny. V každém případě však tyto příznaky nejsou samotná chřipka.

Ve většině případů je člověk imunní vůči očkování proti chřipce. Lokální zánětlivé reakce se mohou také vyvinout v místě vpichu. Ty jsou patrné také na červené skvrně v místě vpichu bolest, otoky a přehřátí.

Projekt bolest může dokonce ovlivnit celý sval, do kterého se vakcína vstřikuje, po dobu dvou až tří dnů. Závažné nežádoucí vedlejší účinky jsou vzácné. Obvykle jsou způsobeny alergií na bílkovinu z kuřecích vajec nebo jinou složku vakcíny proti chřipce, kterou očkovaná osoba nezná. Takový alergická reakce mohou být velmi podobné lokální zánětlivé reakci a mohou způsobit nepohodlí pouze v místě vpichu. V nejhorším případě alergik šok s život ohrožujícím oběhovým šokem a dušností.