Nevolnost

Definice

Nevolnost je podnět nebo pocit naléhavosti zvracení. Jedná se tedy o předchůdce nebo znak zvracení. Tělo vysílá signál s podnětem na nevolnost, že mu bylo něco krmeno, například že se mu nelíbí a snaží se zbavit krmené látky pomocí zvracení.

Stimul nevolnosti je ochranným mechanismem našeho těla. Podnět na nevolnost se přenáší prostřednictvím takzvaného centra nevolnosti, které se nachází v mozek kmen našeho mozku. Může být stimulován různými signály. Mezi ně patří pachy, vyvážit, psychika, toxiny nebo zvýšený tlak na centrum nevolnosti.

Příčiny

Příčiny nevolnosti jsou rozmanité. Za stimulací nevolnosti jsou většinou neškodné příčiny. Pokud dojde k podnětu k nevolnosti pouze bez následného zvracení, je to často vyvoláno psychologickými faktory, jako je znechucení pachů nebo jejich pohled.

Podnět na nevolnost se přirozeně vyskytuje také v souvislosti s gastroenteritidou, která je způsobena virovou nebo bakteriální infekcí. Nevolnost se také často objevuje po nadměrné konzumaci alkoholu. V případě nevolnosti s doprovodným zvracením je třeba vždy zvážit, zda už nejedl zkažené jídlo nebo podobně.

Cestovní horečka, migrény nebo úžeh může také způsobit nevolnost. Někteří lidé také trpí tzv syndrom dráždivého tračníku, který je doprovázen různými stížnostmi na gastrointestinální trakt, jako je bolest břicha, průjem nebo dokonce nevolnost a zvracení. Tyto příznaky se zhoršují psychickým stresem / psychickým stresem u lidí trpících syndrom dráždivého tračníku.

Nevolnost se zvracením nebo bez zvracení také částečně nastává jako následný účinek předchozího anestetika. Podobně, ale obvykle výraznější, k tomu dochází také jako vedlejší účinek chemoterapie. otřes mozku může také způsobit bolesti hlavy, nevolnost a zvracení.

Kromě těchto poměrně neškodných příčin může zvýšený nitrolební tlak, který může být způsoben například nádorem, také vést k nevolnosti zvracením, protože zvýšený tlak dráždí centrum nevolnosti. Pokud dojde k podnětu k nevolnosti, není samozřejmě nutné okamžitě myslet na a mozek nádor. Pouze pokud nelze nauzeu nebo zvracení vysvětlit jiným způsobem, lze uvažovat o takové podezření na diagnózu.

Další příznaky nevolnosti

Nejběžnějším doprovodným příznakem nevolnosti je nevolnost. Často jdou ruku v ruce. Nevolnost se obvykle objevuje před podnětem k nevolnosti.

Výsledkem nevolnosti je často zvracení. Kromě nevolnosti pálení žáhy (hořící/bolest často se vyskytuje, protože nevolnost často přenáší kyselost žaludek obsah směrem k ústa přes jícen. Jícen není navržen pro takové kyselé pH, jako je pH žaludek, to se částečně projevuje jako pálení žáhy.

Pokud je základní příčinou nevolnosti gastrointestinální infekce, je nevolnost obvykle doprovázena průjmem a někdy také bolest břicha. Horečka a pocení se také často vyskytuje během infekce. Někteří lidé pociťují při čištění zubů silnou nevolnost, takže se musí neustále dusit.

To je samozřejmě velmi nepříjemné. Stále není možné přesně říci, odkud toto udušení pochází. Je možné, že dávivý reflex, který je obvykle spuštěn pouze při zadní stěně hrdlo se dotýká, je u těchto lidí výraznější.

Existuje řada opatření, která mohou zmírnit nevolnost při čištění zubů. Za prvé, dýchání přes nos místo přes ústa pomáhá potlačit nevolnost. Vyzkoušejte různé typy zubní pasta může také pomoci.

V případě potřeby a zubní pasta lze zjistit, že nezpůsobuje nevolnost. Chuť a vůně mohou také stimulovat centrum nevolnosti v mozek. Pomůže také menší zubní kartáček, například dětský kartáček na zuby.

Někteří pacienti také uvádějí, že k nevolnosti nedochází při čištění zubů elektrickým kartáčkem. Nevolnost může ulevit také při ohýbání horní části těla dopředu při čištění zubů. Méně zubní pasta přichází do styku s citlivou sliznicí hrdlo.

Bohužel neexistuje jednotné doporučení terapie proti nevolnosti při čištění zubů. Ranní nevolnost nutí ženy zejména rychle myslet na těhotenství ve kterém je ranní nemoc známým příznakem. Nevolnost nebo nevolnost v dopoledních hodinách se však mohou vyskytnout i bez přítomnosti těhotenstvínapříklad před snídaní.

Tato nevolnost je pak často způsobena nízkou krev tlak (oběhová slabost) a / nebo nízká krevní cukr hladiny (hypoglykémie). Příjem jídla a tekutin při snídani to pomáhá normalizovat. U jiných lidí je příčinou ranní nevolnosti opět příliš brzké jídlo.

Někteří lidé po ranním vstávání stále nemají chuť k jídlu a musí se přinutit něco sníst, což někdy vede k nevolnosti. V těchto případech byste měli počkat, než budete jíst jídlo. Uzení může také způsobit nevolnost.

To je často způsobeno kouření na prázdno žaludek. V takovém případě byste měli být obzvláště opatrní, abyste před snídaní nekouřili. Uzení může také způsobit problémy s cirkulací a tím i nevolnost.

To platí zejména u kuřáků, kteří kouří jen velmi málo. Kouření může také způsobit nevolnost nebo zvracení během těhotenství. Samozřejmě, ne každá nevolnost, ke které dojde během kouření, je spojena s a těhotenství. Pokud máte odpovídající příznaky, měli byste také provést náš autotest nevolnosti: