Trávicí problémy

Synonyma v širším smyslu

zažívací potíže, zácpa, plynatost, bolest žaludku, bolesti břicha, průjem, zvracení

Úvod

Řada poruch trávicího systému je shrnuta pod poruchami trávení. Nejběžnější příznaky poruch trávení jsou nevolnost, zvracení, průjem, zácpakřeče bolest a potravinové intolerance. K těmto příznakům mohou vést různá onemocnění.

  • Mechanické nebo
  • Mají chemické příčiny.

Alergie může být způsobena mimo jiné sníženou detoxikace kapacita v játra nebo perforovaným střevem. Mohou být také způsobeny škodlivými chemikáliemi v každodenním životě. Zvláště pokud je to spojeno se špatnými stravovacími návyky a nedostatkem živin a pohybu.

Oba průjem (průjem) a zácpa může být příznakem alergie vedoucí k zažívacím potížím. Zánět jícnu (ezofagitida) je obvykle neškodný. Akutní zánět tenké střevo, známý také jako akutní enteritis acuta, může být způsoben bakterie a viry a vést k zažívacím problémům.

Příznaky jsou průjem, záchvaty žaludek bolest a zvýšená teplota. Apendicitida příčiny bolest a přecitlivělost vpravo břišní oblastpřerušované pohyby střev, nevolnost, mírné horečka, zvracení a přecitlivělost, ke které dochází, když stisknete a uvolníte tlak na postiženou oblast. Pokud existuje podezření na zánět slepého střeva, je slepé střevo chirurgicky odstraněno co nejdříve.

Projekt kvasinková houba Kandida existuje přirozeně ve střevním systému, dobře vychází s užitečným střevem bakterie a je regulován mikroorganismy. Pokud však střevo obsahuje nesprávný druh bakterie, houba může růst nekontrolovaně a vést k zažívacím problémům. A strava bohaté na droždí, cukr a mléčné výrobky mohou dále prohloubit problém v tom, že se této stravě daří houbě candida.

Poškozuje střeva a způsobuje docela závažné příznaky a sekundární onemocnění. Nadměrné používání antibiotika, kortizon, příliš mnoho cukru, špatně strava, antikoncepční pilulky nebo expozice těžkým kovům - mohou mít za následek růst plísní, který nakonec perforuje střevo. To může vést k částicím ze střeva, které by se normálně vylučovaly stolice, pronikající do krev namísto.

Projekt imunitní systém je zaplaven všemi cizími tělesy a nakonec způsobuje alergie. Když houba Candida roste, je silné nutkání jíst věci, z nichž houba žije, jako jsou sladké věci, bílý kvasnicový chléb, mléčné výrobky a alkohol. Dráždivý žaludek a dráždivé střevo jsou nejčastějšími formami zažívacích potíží a hlavním důvodem návštěvy lékaře.

Asi 25 až 30 procent populace, zejména žen, trpí takzvanými „funkčními gastrointestinálními potížemi“. Tento termín byl zvolen proto, že trávicí systém již nefunguje správně, i když nelze najít žádnou organickou chorobu. Obě nemoci mohou být vyvolány infekcemi, léky, jídlem a neustálým stresem.

Nadváha, nedostatek pohybu a konzumace alkoholu mohou také narušit přirozenou funkci trávicího systému a vyvolat zažívací potíže. Dráždivý žaludek a dráždivé střevo se vyskytuje samostatně nebo společně a obvykle vážně omezuje kvalitu života. Obě nemoci způsobují opakované bolesti v zažívací trakt.

Projekt podrážděný žaludek je také známá jako „funkční dyspepsie“. Jednou z hlavních příčin je přecitlivělost nervový systém v horní části gastrointestinálního traktu, což může mít zase psychologické důvody. Typické jsou zažívací potíže v žaludku a tenké střevo, které se vyskytují opakovaně po dobu delší než tři měsíce: Pocit tlaku a plnosti po jídle, pocit sytosti po několika kousnutích a bolest v horní části břicha.

Projekt podrážděný žaludek také často způsobuje nepříjemné říhání a pálení žáhy, což může být způsobeno překyselením i podkyselením. Syndrom dráždivého tračníku je také známý jako „syndrom dráždivého tračníku“. Stejně jako u podrážděný žaludek, duševní nebo psychologické problémy mohou narušit funkci tzv. břicha mozek - což může také vést k četným stížnostem: silná bolest a křeče v břiše, nadýmání, průjem a zácpa nebo neobvyklé pohyby střev. Tyto příznaky značně omezují pacienty v jejich životním stylu, což vede k dalšímu stresu, který příznaky opět zesiluje jako v začarovaném kruhu.

Podkyselení jako příčina zažívacích potíží, tj. Nedostatek žaludeční kyseliny, hraje zvláštní roli u starších lidí, kteří trpí poruchami trávení. Důvod: nejdůležitější trávicí hormon - „žaludeční motorický“ gastrin - se již nevyrábí v dostatečném množství. To má za následek snížené uvolňování žaludeční kyselina (kyselina chlorovodíková), která hraje ústřední roli v zažívacích procesech v žaludku.

Příznaky jsou podobné jako u hyperacidity: pálení žáhy, říhání a bolest v horní části břicha. Dotčené osoby si tím mohou všimnout jejich nedostatečného okyselení, pokud často ukvapeně zachází s inhibitorem kyseliny, jako je omeprazol nebo pantoprazol nevykazuje požadovaný dlouhodobý úspěch. Průjem není choroba sama o sobě, ale známka fyzické námahy způsobené různými potravinami, bakteriemi, parazity, plísňovými a virovými infekcemi, různými otravami, vedlejšími účinky léků, fyzickým a psychickým stresem nebo reakcí časových rozdílů během dlouhých cest.

V souvislosti s cestováním mohou být zažívací potíže ve formě průjmu způsobeny také potravinovou infekcí bakteriemi nebo viry které se mohou šířit epidemicky. Oslabené oblasti ve stěnách střeva mohou ustoupit tlaku jídla a vzduchu ve střevě a vytvářet malé kapsy, kde jídlo proniká a dále se nedostává, což způsobuje zažívací potíže. Jídlo i stolice mohou ležet a hnít v takových boulích a zánět, divertikulitida a bolest břicha se zde mohou rozvíjet.

Často mluvíme o velkém počtu divertikul. Rozkladné bakterie, kterým se v těchto divertikulích daří, produkují toxiny, které mohou způsobovat mnoho různých stížností. Většina intestinálních divertikul se nachází v dvojtečka.

Mohou také pocházet z jícnu, žaludku a tenké střevo. Mezi příznaky patří špatný dech.