Movicol Junior řeší zácpu

Tato účinná látka je obsažena v přípravku Movicol Junior

Účinná látka přípravku Movicol Junior patří do skupiny osmotických laxativ. Ty vážou tekutinu ve střevě a změkčují stolici. Vázaná tekutina ve střevě zvětšuje objem stolice. To stimuluje střevní pohyb (střevní peristaltiku) a podporuje vyprazdňování. Lék obsahuje jako hlavní účinnou látku makrogol 3350. Dalšími účinnými složkami přípravku Movicol Junior jsou elektrolyty chlorid sodný, hydrogenuhličitan sodný a chlorid draselný, které mají zabránit ztrátě tekutin a elektrolytů během léčby laxativem.

Kdy se přípravek Movicol Junior používá?

Movicol Junior se používá u dětí ve věku od dvou do jedenácti let k léčbě akutní nebo chronické zácpy.

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Movicol Junior?

Velmi častými nežádoucími účinky jsou bolesti břicha a střevní zvuky. Během užívání léku se často objevují gastrointestinální potíže, jako je průjem, zvracení a nevolnost. Často jsou také pozorovány anální poruchy.

Pokud se vyskytnou uvedené nežádoucí účinky, je třeba informovat lékaře. Totéž platí pro obtíže a alergické reakce zde neuvedené, jako jsou dýchací potíže, otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla a hltanu.

Co byste měli mít na paměti při používání přípravku Movicol Junior

Movicol Junior se nesmí používat v následujících případech

  • Střevní konstrikce nebo střevní obstrukce
  • ruptura střeva (perforace)
  • zánětlivá onemocnění střev, jako je ulcerózní kolitida, Crohnova choroba nebo toxické megakolon
  • přecitlivělost na kteroukoli léčivou nebo pomocnou látku přípravku Movicol Junior

Účinnost některých léků, jako jsou antiepileptika, může být změněna, pokud je současně užíván Movicol Junior. V tomto případě by měl být ošetřující lékař informován před zahájením léčby.

Laxativum je dostupné ve formě prášku pro přípravu roztoku, hotového porcovaného v sáčcích. Jedna obalová jednotka (karton) obsahuje 30 sáčků přípravku Movicol Junior. K přípravě roztoku se obsah jednoho sáčku rozpustí v 62.5 ml vody za míchání, dokud se nezíská čirý nebo mírně zakalený roztok. Roztok se vypije. Roztok připravený k pití lze skladovat v lednici 24 hodin a nemusí se vypít celý najednou.

Movicol Junior – Dávkování:

Movicol Junior – Předávkování

Pokud je dávka laxativ příliš vysoká, může se objevit průjem, který vede k vysoké ztrátě tekutin. Přípravek je třeba ihned vysadit a ztráty tekutin kompenzovat pitím většího množství mineralizovaných nápojů.

Jak získat Movicol Junior

Movicol Junior je volně prodejný v lékárnách pro samoléčbu.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)