Budování svalů - silový trénink pro růst svalů

Úvod

Budování svalů je fyzický proces, který je způsoben namáháním svalů. Nadměrná námaha svalů říká tělu, že dostupné svaly nebyly pro tento úkol dostatečné, a proto musí svaly růst, aby byly lépe připraveny na další napětí. Budování svalů je založeno na tomto jednoduchém principu. Zatímco naši předkové potřebovali nárůst svalů jako výhodu přežití, dnes je svalnaté tělo považováno za ideál krásy a poskytuje určitý stupeň stabilizace trupu a klouby.

Jaký je nejlepší způsob budování svalů?

Posílení a rozvoj svalů není zkrátka velké umění a do jisté míry funguje prostřednictvím jakéhokoli tréninku. Existují však faktory, které jednoznačně upřednostňují budování svalů. Abychom jmenovali hlavní součásti této interakce: Typ tréninku, intenzita tréninku, doba zotavení, výživa.

V následujícím textu budou zohledněny odpovídající komponenty pro trénink budování svalů:

  • Typ školení: Silový trénink je typ tréninku, který slibuje největší růst svalů. Je pravda, že růstu svalů lze do jisté míry dosáhnout také s hmotností vlastního těla. Abyste se však dostali dále, musíte pracovat s dalšími závažími.
  • Intenzita tréninku: To by mělo být přizpůsobeno fyzickým schopnostem uživatele.

    Pro začátečníka se doporučuje jiná intenzita tréninku než pro pokročilého uživatele. Zatímco na začátku budování svalové hmoty by se hlavní důraz měl klást na správné cvičení, protože nárůst síly a svalového růstu přichází téměř automaticky, pokročilí uživatelé potřebují přesnější plán tréninku budování svalové hmoty. Tady je nárůst svalové hmoty dosažen hlavně tím, že sportovec přidá do svého tréninku odchylku, aby do svalu zasílal nové růstové impulsy.

  • Období zotavení: I když je pro začátečníky obtížné dát regenerační pauzu, zkušení sportovci vědí, jak důležitá je tato doba.

    Koneckonců, sval může růst pouze v době necvičení. Samozřejmě za předpokladu, že jste to odpovídajícím způsobem stimulovali tréninkem. Je také důležité nenechat fyzické vyčerpání příliš velké, protože jinak se výkon sníží.

    Sportovci proto vkládají a relaxace fáze krátce před tímto bodem ztráty výkonu, ve které trénují pouze s lehkými váhami, aby se svaly mohly regenerovat. Kromě toho se syntéza bílkovin ve svalu zvyšuje až tři dny po tréninkové zátěži, takže trénink stejného svalu každé čtyři dny by byl dostatečný k dosažení svalového růstu.

  • Výživa: Tento bod by neměl být opomíjen, protože jídlo, které jíme, je základním materiálem pro svalové složky. Protože sval je tvořen Proteinů, a ty jsou zase tvořeny aminokyselinami, musí být tělu poskytnuto dostatečné množství bílkovin nebo bílkovin pro zvětšení svalu. Dalším základním pilířem výživy je denní příjem kalorií. I když je důležité konzumovat dostatek kalorií uspokojit potřeby těla tak, aby se stávající sval nerozkládal, příliš mnoho kalorií znamená, že přebytečná energie se ukládá ve formě tělesného tuku.