Hubnout

Synonyma v širším smyslu

Definice

Snížení hmotnosti (hubnutí) lze dosáhnout dvěma způsoby. Chcete-li zhubnout, negativní energie vyvážit musí být dosaženo. To znamená, že víc kalorií jsou spotřebovány, než musí být spotřebovány. Toho lze dosáhnout na jedné straně sníženým příjmem energie (klasický FdH) a na druhé straně zvýšenou spotřebou (viz také naše téma vytrvalost sportovní a spalování tuků).

Čím radikálnější je strategie hubnutí, tím rychleji dosáhnete svého cíle?

To v žádném případě neplatí pro nutriční terapii zaměřenou na hubnutí v případě nadváha. Naopak, přísnější, jednostranný a nízkokalorický denně strava je, tím větší je riziko, že nebudete schopni udržet tuto formu výživy po delší dobu. Nebezpečí nepřijetí dostatečného množství určitých živin je velké.

V souvislosti s jednostrannými dietami nesprávné stravovací návyky, které vedly k nadváha jsou udržovány. Po skončení strava, člověk upadne zpět do starých vzorců chování a rychle zase přibere na váze. BCM dieta Pokud je denní příjem kalorií příliš nízký, spustí se takzvaný jo-jo efekt.

Tělo reaguje na snížený příjem potravy vyprázdněním skladů cukru, takzvaných zásob glykogenu. Tělo dále rozkládá bílkoviny a teprve poté začne organismus útočit na své zásoby, tělesný tuk. Tento „rezervní tuk“ na žaludek, boky a stehna je životní pojištění pro případ nouze.

U diet s extrémně nízkým obsahem kalorií simulujeme nouzové časy pro naše tělo. V důsledku toho je uveden do činnosti program spoření (ztráta hmotnosti). Bazální rychlost metabolismu klesá a v důsledku toho, jakmile se sní více, stará váha se rychle obnoví a přibere se ještě více.

Pomalu k úspěchu

Pokud chcete trvale zhubnout, musíte si dát na čas. Ideální je zhubnout půl kilogramu až maximálně jedno kilo týdně. Půl kila tuku odpovídá 3500 XNUMX kalorií.

Navíc 500 kalorií méně za den musí být přijato s jídlem nebo spáleno dalším cvičením. Kombinace obou je nejvhodnější. Rozumné výživové formy jsou: Tyto výživové programy jsou doplněny individuální cvičební terapií přizpůsobenou jeho vlastním možnostem (ideálně vhodná forma vytrvalost sport). . - mírně snížené kalorie

  • Diverzifikované
  • Podle požadavků
  • Vhodné pro každodenní použití (není příliš složité při provádění, žádné složité recepty)
  • Dlouhodobě životaschopný
  • Obsahují tipy a pokyny pro změnu stravovacích návyků a stravovacích návyků a
  • Nežádejte, abyste se úplně vzdali určitých jídel a oblíbených jídel.