Alergický test

Úvod

Alergický test je vyšetřovací postup používaný při diagnostice alergie. Zahrnuje testování těla na takzvané alergeny, tj. Látky, u nichž existuje podezření, že vyvolávají alergické příznaky v těle dotyčné osoby. Například je možné detekovat jak senzibilizaci, tj

citlivá reakce a alergie, tj. na látku, která spouští určitou látku alergická reakce. Podle výsledku lze doporučit terapii. - Jídlo

  • Hmyzí jedy
  • Léky nebo také
  • Infekční patogeny.

Indikace pro alergický test

Při podezření na alergii by měl být vždy proveden test na alergii. Z tohoto důvodu by měl být konzultován lékař, pokud se objeví jakékoli příznaky, aby bylo možné diagnostikovat nebo vyloučit možnou alergii. Známky alergie zpočátku zahrnují dočasný vztah příznaků ve vztahu k určité situaci nebo určité látce, např. Vzhled kožní vyrážka po jídle určitého jídla.

Příznaky se mohou projevit v různých částech těla. Pokud se na pokožce objeví pravidelná vyrážka, tvorba puchýřů a svědění, je třeba vyhledat lékaře. Otok, tj. Edém, může být také možným příznakem alergie.

Kromě toho značky jako nevolnost or zvracení, průjem nebo zácpa je třeba zvážit. Mohou být také ovlivněny oči. Svědění nebo zánět spojivka může nastat. Kromě toho svědění nos a nosní sliznice jsou běžné. Pokud je pozorován jeden nebo více z těchto příznaků, je třeba vyhledat lékaře a provést test na alergii.

Postup testu na alergii

Alergický test obecně používá různé metody k určení, zda je přítomna alergie na určitou látku. Lze měřit, zda existují protilátky proti této látce v těle, které tam mají bojovat, protože tělo je klasifikuje jako „toxické“. To se obvykle provádí, pokud již existuje konkrétní podezření na alergii, například na potravinu.

Vše, co je požadováno, je krev vzorek, který je poté vyšetřen ve speciální laboratoři pro uvedené protilátky a další parametry relevantní k závažnosti alergie. Další metodou je přímý kontakt potenciálního alergenu (tj. Látky způsobující alergii) s tělem a sledování nebo měření reakce těla na něj. U tohoto typu testu není alergen obvykle znám podrobně, např. U sena horečka. Nejznámějším testem je prick test, ve kterém jsou alergeny aplikovány na kůži vedle sebe a reakce je pozorována po malém řezu.

Existují nějaká rizika při testu na alergii?

V závislosti na typu alergického testu může být spojeno s různými riziky. Jednoduchá alergie krev test obvykle nezahrnuje žádná jiná rizika než rizika normální krevní test. Pokud se však provádí test na alergii, při kterém je tělo v přímém kontaktu s alergenem, je to těžké alergická reakce ve vzácných případech.

To je však velmi vzácné, protože tělo je vystaveno pouze velmi malému množství alergenu, když je proveden test. Pokud takový alergická reakce dochází, v závažných případech může vést ke zhoršení oběhu a anafylaktický šok. Proto by tento typ testu na alergii měl být vždy prováděn pod lékařským dohledem.

V akutní situaci ohrožující život je lékař připraven na možné komplikace a dokáže je rychle detekovat a bezpečně léčit pomocí záchranné sady. Zvláště když se u podezřelého provádí test na alergii potravinová alergie, v některých případech může dojít k opožděné alergické reakci až po provedení testu. Proto by tento typ testu na alergii měl být pokud možno prováděn v nemocnici, protože pozdní alergická reakce, pokud se provádí v praxi, se pravděpodobně objeví až po ukončení léčby.