Co jsou aminokyseliny?

Definice

Aminokyseliny jsou známé jako stavební kameny Proteinů a nacházejí se v každé buňce živé bytosti. Lze je rozdělit do dvou skupin, na esenciální (v těle se nemohou vytvářet) aminokyseliny a na neesenciální (v těle se mohou vyrábět) aminokyseliny. Existuje celkem 20 aminokyselin, které lze kombinovat za vzniku široké škály Proteinů.

Osm esenciálních aminokyselin kontrastuje s dvanácti neesenciálními aminokyselinami. Podle nejnovějšího výzkumu je skupina proteinogenních (nezbytných pro výrobu Proteinů) Aminokyseliny by mohly být zvýšeny na 23. Pokud se podíváte nejen na proteinogenní aminokyseliny, ale na všechny existující aminokyseliny, zjistíte, že existuje více než 200 aminokyselin. Většina z těchto aminokyselin však nemá nic společného se syntézou bílkovin v těle.

Účinek aminokyselin

Jako nejmenší stavební kameny bílkovin se aminokyseliny účastní mnoha procesů v lidském těle. Nacházejí se v mnoha orgánech a řídí metabolické procesy a enzymy. V závislosti na cíli a úkolu se jednotlivé aminokyseliny spojují a vytvářejí dlouhé rozvětvené řetězce.

V závislosti na tom, které a kolik aminokyselin se kombinuje, se vyvíjejí různé účinky, a tedy i různá místa aplikace. Aminokyseliny hrají roli v vytrvalost, výkon, regenerace a náchylnost ke zranění. Ale aminokyseliny mohou také pomoci deprese a negativní nálady lze snížit pomocí aminokyselinových přípravků.

Aminokyseliny mohou také posilovat kosti a chrupavka a může také pomoci s erektilní dysfunkce u mužů. Hrají roli při výrobě nových krev buněk i při uvolňování hormonů. Jsou tedy nepřímo zodpovědní za regulaci energie a uvolňování testosteron aminokyseliny se mohou podílet na růstu svalů a řídit tyto procesy.

Během budování svalů a růstu výkonu jsou aminokyseliny potřebné k zajištění energie a formování nových svalových buněk. Aminokyseliny jsou důležité pro regeneraci, protože jsou společně odpovědné za procesy budování svalů a doplňování zásob živin v těle ihned po tréninku. Nedostatek se zde projevuje únava, depresivní nálada a nedostatek řízení, což také zhoršuje výkon.

Projekt imunitní systém je také v tomto případě oslabený a tělo je náchylnější k nemocem a zraněním. Pokud si všimnete příznaků nedostatku, jako je deprese, imunitní nedostatečnost nebo samotná únava, může to být způsobeno nízkou hladinou aminokyselin. I když lidské tělo nemá žádné přímé zásoby aminokyselin, v takzvané skupině aminokyselin, která je tělu vždy k dispozici, je asi 200 gramů aminokyselin. Konkurenční sportovci a také kulturisté používají aminokyselinové přípravky k tomu, aby dodávali tělu neustále dostatek energie a také pozitivně ovlivňovali schopnost regenerace a nárůst svalové hmoty.