Strava

Definice

Slovem dieta se obvykle míní redukční dieta, v obecném smyslu dieta znamená až „způsob života“ a lze ji tedy rozdělit na redukční dietu a doporučený výživný způsob léčby chorob. Obchod s dietami se stal velmi velkým trhem a sahá od čisté sacharidové výživy po čistě bílkovinnou stravu. Mnoho z těchto diet je však lékaři klasifikováno jako nezdravé a někdy dokonce škodlivé zdraví. V následujícím článku jsou zdůrazněny nejznámější diety a jejich výhody a nevýhody.

Úvod Dieta

Diéty nabízené k vyloučení nadváha jsou stejně složité a individuální jako jeho vývoj. Existují výživové formy nejrůznějšího složení. Paleta sahá od sražení hran a formování parlamentních příspěvků v krátkodobém Crashdiätenu až po každodenní život přizpůsobený parlamentní příspěvek na sady dlouhodobých účinků. V zájmu větší transparentnosti této skutečné džungle jsou níže popsány principy nejznámějších diet.

Dietní plán

Vzhledem k velkému počtu diet a konceptů výživy, které kolují v příručkách a na internetu, je obtížné učinit závazná prohlášení o vytvoření stravovacího plánu, který splňuje všechny požadavky uživatele. Specializovaná oblast Diétiktu se zabývá různými výživnými způsoby, které jsou většinou příznivé pro přijímání tělesné hmotnosti nebo léčbu některých nemocí. Stejně tak různorodě, jako jsou oblasti, ve kterých Di? T přichází do aplikace, je výběr Di? Tpläne.

Předepisují se například jako součást léčby různých metabolických onemocnění nebo jako doplňková léčba chirurgických zákroků. V němčině je dieta obvykle chápána jako tvorba dietního plánu pro redukci hmotnosti. Předem stanovené plány mohou pomoci implementovat dietní koncept i v obvykle stresujícím každodenním životě.

V této části se budeme podrobněji zabývat takzvanou redukční dietou, která se používá ke snižování tělesné hmotnosti. Před vypracováním stravovacího plánu je třeba poznamenat, že shoda Německé společnosti pro výživovou medicínu a Německé společnosti pro výživu spočívá v tom, že redukční diety by měly být prováděny pouze po krátkou dobu. Redukční dieta má navíc smysl pouze v případě, že dojde k trvalé výživě a přeměně života.

Jinak hrozí známý jo-jo efekt, podle kterého dochází po hubnutí Diét s obnovením starých výživných návyků k obnovenému přírůstku hmotnosti. Následující část má poskytnout pomoc při sestavování týdenního stravovacího plánu v rámci redukční stravy. Při redukční dietě by množství spotřebované energie mělo být o 500-800 kcal menší než skutečná denní potřeba.

Výsledkem je zhruba vypočteno 1500 1700 kcal / den pro ženy a XNUMX XNUMX kcal / den pro muže. Na internetu je k dispozici mnoho programů, které vám umožňují vypočítat kalorický požadavek v závislosti na tělesné hmotnosti, výšce a denní aktivitě. Energetický obsah potravin lze obvykle najít na obalu.

Jezte tři jídla denně (snídaně, oběd a večeře) a vyhněte se častému občerstvení. dietní snídaně by neměla překročit 450 kcal. Například si vezměte plátek pumpernickelu nebo alternativně celozrnný závitek s lžící sýrové pomazánky a rajčaty nebo okurkou.

Jako zálivka se hodí také plátek vařené šunky nebo plátek sýra. Ovocná verze snídaně se sníženým obsahem kalorií se skládá ze 125 mg nízkotučného jogurtu, hrsti neslazeného müsli a banánu nebo jablka. Denní oběd by měl zahrnovat asi 500 kcal.

Jezte salát a syrovou zeleninu, jak chcete. Jako přílohu k masu použijte dušené maso s nízkým obsahem tuku, jako je krůtí nebo rybí maso. Pokud je to možné, konzumujte pouze jednu masovou misku týdně.

Snížit sacharidy jako jsou brambory, těstoviny nebo bílý chléb, nebo je nahraďte alternativami, jako jsou sladké brambory nebo celozrnné těstoviny. Rýže může být také použita jako vhodná příloha. Nízkotučný tvaroh lze jíst ochucený jako dip se syrovou zeleninou.

I večeře by měla obsahovat pouze asi 500 kcal jako hlavní jídlo. Snižte množství kalorií a sacharidy požití, zejména večer. Připravte si saláty ze syrové zeleniny a doplněk pokud je to nutné, přidejte k nim libové krůtí nebo hovězí maso nebo vařené vejce. Zeleninová pánev s rýží je dobrou alternativou bez masa. Aby byl týdenní stravovací plán co nejrůznější, existuje na internetu a v příslušné literatuře nespočet vhodných receptů, z nichž většina dokonce obsahuje informace o kaloriích a živinách.