Pohlavně přenosné nemoci

Pohlavně přenosné nemoci (STD) patří mezi nejstarší nemoci lidstva. Na každém místě, kde lidé žijí ve společnosti a udržují sexuální kontakty, dojde k jedné nebo druhé sexuálně přenosné nemoci. Různé patogeny, z nichž některé lze připsat viry, někteří bakterie, ale také na houby, lze považovat za spouštěče.

Všichni mají společné to, že se cítí velmi dobře v tmavém, teplém a vlhkém prostředí, kde najdou optimální podmínky pro růst. Nejčastějšími pohlavně přenosnými chorobami v Německu jsou infekce chlamydiemi, Kapavka, Syfilis a infekce virem HI; HI-Virus zaujímá zvláštní postavení vzhledem k závažnosti onemocnění a konceptu intenzivní terapie. V následujícím bude tedy hrát podřízenou roli.

Četnost výskytu pohlavní choroby obecně se v nedávné minulosti významně snížil po zvýšení vzdělání a kondom kampaně. Teprve v posledních letech došlo k obnovenému nárůstu počtu sexuálně přenosných infekcí. Tento jev lze vysvětlit především změnou vnímání a sníženým vědomím problému.

Od pohlavní choroby již nejsou všudypřítomné a možnosti léčby jsou (ve většině případů!) docela účinné, mnoho lidí podceňuje riziko infekce a projevuje poměrně riskantní sexuální chování. Nejohroženější jsou mladí, sexuálně aktivní lidé, u nichž dochází k častým změnám partnerů.

Pro většinu pohlavní choroby, riziko infekce je také vyšší u mužů než u žen stejného věku. Pokud pohlavní choroba není detekována nebo neléčena, existuje nebezpečí; většina případů je však obvykle dobře zvládnutelná. Většinu z nich lze dosáhnout adekvátní terapií k úplnému uzdravení.

Příznaky

Příznaky různých pohlavních nemocí jsou rozmanité. Některé příznaky lze pozorovat velmi často a jsou společné téměř pro všechny infekce. Zde budou uvedeny pro přehled na začátku.

Poté následují některé speciální rysy průběhu onemocnění v genitální oblasti, které jsou v Německu běžné. Následující seznam samozřejmě není úplný. V případě pochybností by měl být vždy konzultován lékař.

Pohlavní nemoci se často projevují jako vředy na pohlavních orgánech. Bolest v oblasti genitálií, ke kterému může dojít jak v klidu, tak jako a hořící pocit nebo křeče které znepříjemňují pohlavní styk a nepravidelnosti v močení jsou jasnými příznaky. Pokud se neobjeví žádné příznaky, situace se stává nebezpečnou.

V nejhorším případě mohou vzestupné infekce způsobit adhezi vejcovody u žen nebo chronické zánět varlat u mužů, což může způsobit, že je postižená osoba neplodná. U žen výše uvedená adheze také zvyšuje riziko extrauterinu těhotenství, tj těhotenství to se neděje uvnitř děloha. Pokud se příznaky objeví později, existuje také riziko, že do této doby již budou infikovány další kontaktní osoby.

Hlavní příznaky u žen infikovaných pohlavní chorobou jsou bolest břicha a vaginální výtok (fluorid). To může být velmi hnisavé a viskózní, nebo spíše tekuté a lehké. Ve většině případů dojde k zápachu.

Bohužel kvůli pohlavně přenosným chorobám není výtok vždy jasně odlišitelný od normálního výboje, který má mnoho žen kvůli svým cyklům. Silně změněný výtok však vždy naznačuje základní onemocnění a měl by být vyšetřen gynekologem. Pacienti navíc pravidelně hlásí příznaky podobné příznakům a měchýř infekce nebo a Infekce močových cest; cítí se hořící a pocit svědění, když močí, navštěvují toaletu častěji než obvykle.