Příznaky na očích Příznaky nízkého krevního tlaku

Příznaky na očích

Příznaky v očích způsobené hypotenzí jsou také způsobeny krátkodobým poddimenzováním mozek nebo oči. Proto dochází k rozmazanému vidění, „hvězdářství“ nebo k tomu, že postižené osoby „zčernají před očima“. Ve většině případů jsou příznaky v očích doprovázeny závratěmi a často se objevují při příliš rychlém vstávání po dlouhém sedění nebo vleže. Pokud se příznaky objeví i při pohybu, měli byste se vždy poradit s lékařem, protože příznaky na očích mohou mít nebezpečné následky, zejména v dopravě.

Pokud jsou oči po dlouhou dobu nedostatečně zásobeny, sítnice a zrakový nerv může také dojít k poškození, k čemuž by v nejhorším případě mohlo dojít slepota. Blikání očí (blikání skotom) je porucha zraku, při které dochází ke ztrátě oblasti zorného pole. K tomu může dojít na jedné nebo obou stranách.

Tato nepostřehnutelná oblast je často klikatá nebo ve tvaru hvězdy a je obklopena jasným okrajem. Kromě toho může blikání očí způsobit rozmazané světlo nebo záblesky. To je obvykle doprovázeno citlivostí na světlo. Blikání očí zpravidla trvá několik minut a je v každém případě odlišně výrazné. Blikání očí se může projevit jako nízký příznak krev tlak.

Vidět hvězdy s nízkým krevním tlakem

Vidět hvězdičku znamená, že postižené osoby vidí zářivě žluté až bílé záblesky světla. Normální zorné pole je proto vážně omezeno. Hvězdičkové vidění je často spojeno se závratěmi a je typickým příznakem nízkého stavu krev tlak.

Tyto záblesky světla obvykle trvají jen velmi krátkou dobu. Vyskytuje se zvláště často, když se poloha těla rychle mění. To například znamená, že se pohybujete příliš rychle z vleže do stoje.

Projekt krev klesá do nohou, což způsobuje nedostatek kyslíku a nedostatek krve v mozek. Tím jsou ovlivněny také oči. Sítnice funguje pouze v omezené míře, a proto dochází k světelným zábleskům. Obvykle příznaky netrvají dlouho, maximálně několik sekund. Krevní oběh je rychle stimulován a příznaky úplně zmizí.