Plavání

Seznam všech stránek o plavání

Všechna témata, která jsme již o plavání publikovali, jsou uvedena níže.

  • Fyzika plavání
  • Plavání delfínů
  • Procházet plavání
  • Znak
  • Prsa
  • Příběhy

Po pěší turistice je plavání druhou oblíbenou německou volnočasovou aktivitou. Plavání je snadné klouby.

Protože ve vodě musíte nést jen desetinu své tělesné hmotnosti, plavání se používá zejména na záda a koleno bolest. Plavání je také ideálním způsobem pro lidi, kteří jsou nadváha zapojit se vytrvalost sportovní. Plavání trénuje všechny svaly a dělá kardiovaskulární systém ekonomičtější.

Ačkoli prsa je jedním z nejobtížnějších druhů plavání, které se naučíte, nejčastěji se používá v domácích bazénech. Abyste co nejvíce využili pozitivních účinků plavání, měli byste se ujistit, že používáte všechny plavecké styly. Níže najdete techniky jednotlivých plaveckých stylů. Stejně jako ve všech ostatních sportech si začátečníci všimnou zvýšení výkonu nebo nárůstu svalové hmoty již po několika týdnech tréninku.

Teplota vody a plavání

Volba správné teploty v bazénech je pro daný trénink obzvláště důležitá, protože může vést pohyb ve vodě podchlazení nebo přehřátí rychleji než běh ve vzduchu. Pokud je voda studená, například v jezeře nebo nevytápěných bazénech, měli byste ji okamžitě po koupání opustit, abyste tomu zabránili podchlazení. Studená voda je vhodná zejména pro dlouhotrvající cvičení, protože tělo zvyšuje teplotu a vodu ochlazuje.

Při plavání ve studené vodě byste však měli zahřát dostatečně předem. Během sprintu a intervalového tréninku byste se měli ujistit, že voda má příjemně teplou teplotu, protože to způsobí prasknutí vody a tělo se rychleji ochladí, čímž se zvýší riziko poranění svalů. Teplota v soutěžním bazénu je asi 27 ° C.