Salát z karbidu vápníku

Produkty

Vápník karbasalát (vápenatý karbasalát) je komerčně dostupný ve formě Tablety a šumivé tablety (Alcacyl, Alca C s vitamin C). V mnoha zemích je schválen od roku 1935. Poznámka: Alcacyl prášek obsahuje lysin acetylsalicylát.

Struktura a vlastnosti

Vápník karbasalát (C.19H18Umět2O9, Mr = 458.4 g / mol) existuje jako bílá krystalická látka prášek který je snadno rozpustný v voda. Jedná se o vápník sůl kyselina acetylsalicylová (aspirin) obsahující močovina (karbamid). Karbasalát vápenatý se v těle rychle metabolizuje na kyselina salicylová. Je to víc voda rozpustný než kyselina acetylsalicylová a vstřebává se rychleji.

Účinky

Karbasalát vápenatý (ATC N02BA65) má analgetické, antipyretické, protizánětlivé a protidoštičkové vlastnosti. Účinky jsou způsobeny inhibicí cyklooxygenázy a inhibicí biosyntézy prostaglandinů. Karbasalát vápenatý má krátký poločas rozpadu dvě až tři hodiny.

Indikace

Pro léčbu bolest a horečka různých příčin, např. nachlazení.

Dávkování

Podle odborných informací. Léky se obvykle užívají každých 4 až 8 hodin a po jídle.

Kontraindikace

Četná opatření a droga-droga interakcí během používání musí být dodržovány. Veškeré podrobnosti najdete na štítku s drogami.

Nepříznivé účinky

Nejběžnější možné nepříznivé účinky zahrnují mikrobiologické krvácení, žaludek naštvaný, dyspepsie, nevolnost, a zvracení. Karbasalát vápenatý, jako všechny NSAID a kyselina acetylsalicylová, mohou vzácně způsobit závažné nežádoucí reakce, jako jsou alergické reakce, žaludeční a střevní vředy a renální dysfunkce.