Blokování obratlů | Cvičení pro uklouznutý disk v BWS

Blokování obratlů

Blokování obratlů v BWS se vyskytuje mnohem častěji než herniovaný disk, ale může způsobit velmi podobné příznaky. Například trhaný pohyb nebo prudký tah svalů (např. Po kašlání) mohou způsobit malou změnu v mechanice kloubů obratlového kloubu. To může také vést k podráždění nervů a způsobit hrudník bolest, překážka dýchání a vést k místním nebo vyzařujícím zádům bolest v BWS.

Blokování je obvykle doprovázeno omezením pohybu v určitém směru. V terapii to lze vyřešit mobilizačními technikami. Pokud k takovým blokádám dochází častěji, měla by být zkontrolována statika a držení těla pacienta, protože je pravděpodobné jednostranné přetížení.

V oblasti BWS může dojít k zablokování obratle klouby, ale často se také zablokují žebrové klouby, což může vést k těžkým respiračním a pohybovým problémům bolest. Žebro klouby lze také mobilizovat ručně. Po mobilizaci lze obvykle očekávat, že zablokování rychle odezní.

Dušnost

V důsledku herniovaného disku v BWS dýchání mohou nastat potíže a dokonce i dušnost. Podráždění mezižeberní nervy může bolestivě omezit pohyb dýchánía pohyblivost žeber může být také narušena napětím v BWS. Žebro klouby se mohou ucpat a způsobit bodavou bolest při dýchání. Pokud se dýchací potíže vyskytnou po delší dobu, jsou závislé výlučně na zátěži a nelze je ovlivnit pohybem páteře, je nutné neprodleně provést lékařskou prohlídku k objasnění dalších příčin.

Shrnutí

A zasunutý disk v BWS je extrémně vzácný, ale může vést k nepříjemným příznakům. Kromě místní nebo vyzařující bolest v zádech a napětí, může to vést k tvaru pásu bolest na hrudi, bolest na hrudi nebo dokonce omezení dýchání. Terapie je zpočátku zaměřena na symptomatické a hojivé cíle, ale v průběhu času je třeba zlepšit kauzální přetížení struktur cílenou korekcí držení těla a posilováním. Pacient by měl také sám dokončit program domácích úkolů a vědomě se zabývat zády v každodenním životě.