Cvičení po operaci | Syndrom karpálního tunelu - cvičení, která pomáhají

Cvičení po operaci

I když musí být ruka imobilizována po dobu 3 týdnů po operaci syndrom karpálního tunelu, je důležité začít s lehkými cviky následující den po operaci. To nejen zabrání zbytečnému vyztužení konstrukcí předloktí, ale má také pozitivní vliv na proces hojení. Je důležité, aby provedená cvičení nezpůsobovala bolest a otoky a měl by být předem prokázán lékařem nebo fyzioterapeutem.

Speciální prst cvičení a cvičení pro jemnou mobilizaci zápěstí se ukázaly jako zvláště účinné. Níže jsou podrobněji popsány dva příklady: 1) Mobilizace zápěstí Při tomto cvičení natáhněte ruce rovně dopředu tak, aby dlaně směřovaly k sobě. Nyní složte zápěstí operované ruky o 90 ° do středu, takže dlaň nyní směřuje k horní části těla.

Držte tuto pozici po dobu 5-10 sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. 5 opakování několikrát denně. 2) Mobilizace prstů U tohoto cvičení nejprve napněte prsty rovně.

Poté pomalu roztáhněte prsty co nejvíce od sebe a poté k nim znovu přistupujte. Potom pomalu protočte prsty směrem k míči ruky a pomalu je znovu roztáhněte. 5 opakování několikrát denně.

Shrnutí

Syndrom karpatského tunelu je častým jevem nadměrného používání nebo poranění na straně flexoru zápěstí. Příznaky motoru a citlivé poruchy jsou výsledkem komprese střední nerv běh v kanálu. Ve fyzioterapii se používají různá cvičení k mobilizaci, uvolnění a posílení postižených struktur ak procvičování koordinace aby se obnovila plná funkčnost v ruce a prstech. Pokud nedojde k dlouhodobému úspěchu, existuje možnost malé operace, při které dojde k rozdělení mezního vazu karpálního tunelu, aby měl prostor pro správné fungování.