Cvičení pro existující zánět peroneální šlachy

Důležitá soutěž je na spadnutí - v týdnech před ní samozřejmě proběhne intenzivní trénink. Ale najednou ve stresu bolest se objeví v lýtku a na vnější straně kotník, který vyzařuje do chodidla. The kotník mohou být také oteklé, zarudlé a přehřáté a postižená osoba může stěží fungovat správně.

Co se stalo?! Příznaky naznačují přetížení nebo nesprávné naložení peroneální šlachy.

Cvičení

Zánět peroneální šlachy je dlouhodobá nemoc. Aby příznaky ustoupily, musí být šlacha imobilizována po dobu několika týdnů. Toto opatření pomáhá šlachy, ale nese riziko oslabení svalů na nohou.

Je proto důležité, aby postižená osoba svítila strečink a posilovací cvičení. Cvičení však nikdy nesmí zvyšovat bolest. Proto se doporučuje cvičit společně se zkušeným fyzioterapeutem.

Nejprve prozkoumá chodidlo, aby rozhodl, zda je klenba chodidla normální nebo příliš silná (= dutá noha). V druhém případě kotník má tendenci se vnitřně otáčet a peroneální šlachy jsou při každém kroku vystaveni velkému stresu. Fyzioterapeut ukazuje pacientovi cvičení, která snižují dutá noha, jako například: Cvičení proti duté noze 1: Postižená osoba stojí oběma nohama po bokech na a vyvážit podložka.

Nyní je požádán, aby stiskl palec, patu a klenbu nohy dolů do vyvážit podložka. Roztáhněte prsty tak daleko, jak je to možné, a nehazujte je. Držte pozici po dobu 5 sekund.

Opakujte 10krát. Cvičení proti dutá noha 2: Pacient sedí na židli s nohama pod koleny, zhruba na šířku boků na podlaze. Fyzioterapeut umístí tenký rýžový vak příčně pod dutou nohu.

Úkolem pacienta je snížit klenbu nohy tak daleko, jak je to možné, aby spočívala na rýžovém pytli. Držte pozici po dobu 5 sekund. Opakujte 10krát.

Zvýšení: Fyzioterapeut mírně zatáhne rýžový sáček. Pacient by neměl vak ztratit. Fyzioterapeut také provede analýzu chůze.

Mnoho postižených chodí častěji ve varusní poloze kotníku. To znamená, že paty jsou otočené dovnitř a kotník je ohnutý směrem ven. The peroneální šlachy jsou tak vystaveni velkému stresu.

Dotčené osoby se ve škole chůze učí vědomě a fyziologicky odvíjet. Zpočátku se pohyby chůze praktikují ve stoje; trénujete také stabilitu a sílu svalů chodidel a kotníků. V případě potřeby fyzioterapeut doplňky izolované cvičení s theraband. Více informací naleznete v článku Excentrický trénink Více informací naleznete v článku Excentrický trénink