Je povoleno sportovat navzdory bolesti? | Bolest Příznaky prasknutí manžety rotátoru

Je povoleno sportovat navzdory bolesti?

Otázka, zda se sportu daří navzdory bolest po a otočná manžeta prasknutí závisí na faktorech, které spouštějí bolest. Tento článek by vás mohl také zajímat: MTT po prasknutí rotátorové manžety - OP

  • Pokud samotná sportovní aktivita spustí bolest (např. pokud dotyčná osoba provádí pohyby, které nejsou vhodné pro její úroveň terapie), je třeba se jim vyhnout.
  • Bolest způsobená počáteční ztuhlostí svalů a úbytkem během tréninku není překážkou ve sportu. Během rehabilitace pacient samozřejmě nesmí sportovat s vysokým rizikem zranění. Cvičení během rehabilitace jsou však povolena. Pokud je však bolest přetrvávající a silná, je třeba si před pokračováním ve sportu vždy vyžádat názor lékaře.

Prognóza

Je těžké udělat přesnou prognózu pro a otočná manžeta prasknutí, protože je ovlivněno příliš mnoha faktory. Mezi ně patří: V zásadě však mají pacienti s dobře zavedeným léčebným plánem dobrou prognózu s úplnou rehabilitací. Je možné, že u některých pacientů přetrvává zbytková slabost zraněného ramene, ale normálně je paže nejpozději po šesti měsících opět plně odolná. Aby pacienti dosáhli dobré prognózy, musí rehabilitační opatření provádět důsledně a disciplinovaně.

  • Vybraná forma léčby
  • Závažnost zranění
  • Disciplína pacienta

Nemocná

Po otočná manžeta ruptury, je postižená osoba, pokud je výdělečně činná, nejprve odepsána nemocná. Délka pracovní neschopnosti závisí také na rozsahu úrazu. Záleží také na druhu práce, kterou pacient dělá.

Výsledkem je, že pacienti, kteří jsou během své práce fyzicky ve stresu, budou na pracovní neschopnosti déle než pracovníci v kanceláři. Nelze tedy učinit plošné prohlášení o délce pracovní neschopnosti, protože toto lze individuálně určit a případně prodloužit.