Kontraindikace | Zeel® comp. N

Kontraindikace

Zeel® comp. N. nesmí být užíván, nanášen na kůži nebo injikován v případě známé přecitlivělosti na jednu nebo více složek. I v případě přecitlivělosti na kompozity jako např arnika, měsíček nebo třapatka, Zeel® comp.

Je třeba se vyhnout N kvůli riziku alergická reakce. Děti do 12 let navíc nesmí používat Zeel® comp. N. by neměly být brány z důvodu nedostatku zkušeností.

Výrobce „Heel“ to doporučuje Zeel® comp. N. jako kapalina z ampulí, která se vstřikuje do postižené tkáně dvakrát nebo třikrát týdně. Mezi injekcemi by měly být 2 nebo 3 dny.

V případě, že bolest klesá, Zeel® comp. N je třeba podávat pouze jednou týdně. Ve dnech bez injekce 3 Zeel® comp.

Na začátku by se mělo užít N tablet denně. Pokud bolest ustupuje, příjem lze snížit na 1 nebo 2 tablety denně. Léčba by měla pokračovat po dobu 12 týdnů. Lékaři ošetřující pacienty se mohou odchýlit od těchto doporučení pro dávkování na základě různých zkušeností nebo různých indikací. Krém by měl být aplikován dvakrát denně, nejlépe jednou ráno a jednou večer, na pokožku přes bolestivé místo.

Cena

Na rozdíl od léků na předpis zákonodárce nestanovil cenu volně prodejných léků. To znamená, že každá lékárna může stanovit cenu přípravku Zeel® comp. N v jakékoli lékové formě a že ceny se mezi lékárnami liší.

Zeel® comp. N tablety se prodávají v několika velikostech balení. V online lékárnách jsou léky často nabízeny za nižší ceny. Ve většině případů se však online nákup vyplatí, pouze pokud je současně zakoupeno několik léků kvůli vysokým nákladům na dodání.

  • Balení po 100 tabletách obvykle stojí od 11 do 20 eur
  • Balení 250 tablet mezi 25 Euro a 40 Euro
  • Trubka se 100 g krému stojí asi 10 EUR.
  • U 10 ampulí je cena asi 15 Euro,
  • U 50 ampulí musíte počítat s přibližně 70 Euro