Ztráta síly | Bolest Příznaky prasknutí manžety rotátoru

Ztráta síly

A otočná manžeta slza je obvykle doprovázena více či méně výraznou ztrátou síly v paži a rameni. Je to proto, že otočná manžeta se skládá ze čtyř velkých svalů. Pokud je jeden nebo více těchto svalů poškozeno, může být funkce příslušného svalu omezena.

V případě úplného prasknutí může také dojít k úplnému funkčnímu selhání. Postižení si obvykle všimnou problému rychle, když si všimnou významné ztráty síly v paži. Zvedání jednoduchých věcí se stává obtížnějším nebo již není možné a napínání svalů je také obtížnější. Ztráta síly je proto typickým znakem a otočná manžeta prasknutí.

Léky proti bolesti

V případě prasknutí rotátorové manžety mohou pacienti trpět vážným onemocněním bolest, která se během pohybu zhoršuje. Léky proti bolesti se v terapii používají k prevenci nesprávného držení těla, k umožnění pohybové sekvence přiměřené okolnostem a ke zvýšení utrpení pacienta. Používané léky jsou různé skupiny drog, které se užívají v závislosti na závažnosti bolest.

Existují však i jiné typy aplikací, například injekcí nebo lokálně (na kůži). Aktuální léky proti bolesti zahrnují masti, krémy a gely, které také obsahují bolest a aktivní látka snižující zánět ibuprofen or Diklofenak. Které analgetikum je vhodné pro prasknutí rotátorové manžety, závisí na závažnosti poranění a na možných základních onemocněních postižené osoby, protože ne všechny léky jsou navzájem kompatibilní.

Terapie s léky proti bolesti se tedy může lišit případ od případu.

  • Patří sem především tzv. NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) s nejznámějšími zástupci ibuprofenem, diklofenakem nebo naproxenem (ASA by se neměl používat, protože zvyšuje tendenci ke krvácení a může podporovat otoky), COX-2 inhibitory, jako je etorikoxib
  • Slabě účinné opioidy jako Tillidin nebo Tramadol
  • Ve vzácných případech silné bolesti opioidy jako fentanyl or morfium. Léky proti bolesti se obvykle užívají orálně (prostřednictvím ústa).
  • Bolest s prasknutím manžety rotátoru
  • Léky proti bolesti
  • Drogy