Chirurgie pro akromioklavikulární kloubní artrózu Artróza ramenního kloubu (AC kloub) - cvičení

Chirurgie pro akromioklavikulární kloubní artrózu

V případě závažných omezení a rezistentní na léčbu bolest„Léčba volby akromioklavikulárního kloubu může být chirurgická artróza. Existují různé chirurgické možnosti. Ve většině případů se provádí artroskopická operace, tj. Používá se endoskop, aniž by se kloub otevřel doširoka.

Během operace jsou také odstraněny kostní přílohy ze subakromiálního prostoru a kloubu. Dále část klíční kost je odstraněn, aby se zabránilo bolestivému tření povrchů kostních kloubů. Pokud jsou vazy akromioklavikulárního kloubu stále neporušené, jedná se o nejčastěji používanou chirurgickou techniku.

Provádí se časná mobilizace ve všech směrech pohybu schválená chirurgem a následná fyzioterapeutická léčba. V případě dřívějších ruptur vazů (bolestivé poranění, prasknutí akromioklavikulárního kloubu) může být po zvětšení kloubního prostoru nutné chirurgické zajištění a stabilizace. To se často provádí pomocí plastiky šlachy stehno šlacha Zde je také možná časná mobilizace. V článku „Fyzioterapie pro a Klíční kost Zlomenina„Mohla by vás zajímat část o chirurgii.

Bolest s artrózou akromioklavikulárního kloubu

Od artróza vede k opotřebení kloubu chrupavkaAž do úplného oděru (plešatění chrupavky) jsou pohyby v postiženém kloubu obvykle velmi bolestivé a omezené. Okolní svalstvo je napnuté, dochází k úlevě od držení těla. Po dlouhodobé imobilizaci, naložení nebo pohybu je těžké bolest může nastat.

Citlivost ramene na tlak je obzvláště omezující a znepokojující. Pacienti se probouzí kvůli bolest v noci, když leží na postižené straně, nebo nemůže vůbec usnout. Bolest v akromioklavikulárním kloubu artróza lze ulevit teplem nebo chladem.

Někdy mohou pomoci i jemné mobilizační pohyby. Vhodný lék proti bolesti by měl být projednán s lékařem. V některých případech mohou ortézy nebo pásky také stabilizovat rameno a tím zmírnit bolest. Pokud je bolest odolná vůči dlouhodobé terapii, obvykle se provádí chirurgický zákrok k odstranění omezujících příznaků.